search
REKLAMA
News

Ke Huy Quan wspomina odwiedziny Marka Hamilla i Carrie Fisher na planie “Indiany Jonesa i Świątyni Zagłady”

Ke Huy Quan zaczął karierę od występu w filmie “Indiana Jones i świątynia zagłady”.

Łukasz Budnik

14 stycznia 2023

quan hamill
REKLAMA

Ke Huy Quan cieszy się teraz dużą popularnością ze względu na powrót do Hollywood i świetnie przyjętą rolę we Wszystko wszędzie naraz, za którą został ostatnio nagrodzony Złotym Globem. Aktor swoje pierwsze kroki w kinie stawiał w filmie Indiana Jones i świątynia zagłady. W nowym wywiadzie Quan opowiedział o tym, że pewnego dnia plan produkcji Spielberga z Harrisonem Fordem w roli tytułowej odwiedziły gwiazdy Gwiezdnych wojen – Mark Hamill i Carrie Fisher. 

Filmowy Short Round relacjonuje:

Większość filmu nakręciliśmy w Elstree Studios w Londynie. Pewnego dnia pojawiło się dwoje dorosłych – wtedy nawet nie wiedziałem, kim oni są. To byli Carrie Fisher i Mark Hamill. Spędziliśmy razem całe popołudnie, a dopiero po nakręceniu filmu George Lucas pokazał mi “Gwiezdne wojny” i uświadomiłem sobie, że spędziłem popołudnie z Lukiem Skywalkerem, Hanem Solo i księżniczką Leią! Kręcenie tego filmu było wspaniałe, niesamowite i pełne radości.

quan spielberg

Gdy kilka dni temu Quan odbierał Złoty Glob, podziękował między innymi obecnemu na sali Stevenowi Spielbergowi, dodając, że cieszy się, że twórca jest obecny na sali. W dalszej części przemówienia powiedział, że gdy zaczął swoją karierę jako dziecko, czuł się szczęściarzem, ale później zaczął się zastanawiać, czy to już koniec i czy kiedykolwiek jeszcze ponowi takie osiągnięcie. Wzruszony dodał, że na szczęście ponad 30 lat później pomyślało o nim dwóch innych twórców (duet Daniel Kwan i Daniel Scheinert, reżyserzy Wszystko wszędzie naraz) i dali mu szansę spróbować ponownie.

Quan ma już w zanadrzu kolejne role; zobaczymy go m.in. w drugim sezonie Lokiego

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA