search
REKLAMA
News

Hunter Schafer wystąpi w serialu science fiction “Blade Runner 2099”. W obsadzie także Michelle Yeoh

“Blade Runner 2099” powstaje dla Amazona.

Łukasz Budnik

14 czerwca 2024

REKLAMA

W lutym  2022 roku dowiedzieliśmy się, że świat Łowcy androidów ma zostać rozszerzony o kolejny element, a Amazon Studios przymierza się do realizacji aktorskiego serialu Blade Runner 2099, który ma posłużyć jako kontynuacja filmu Blade Runner 2049 Denisa Villeneuve’a. We wrześniu 2022 roku projekt został oficjalnie zamówiony.

Jak wskazuje tytuł, akcja serialu, który poprowadzi i wyprodukuje Silka Luisa (Shining Girls), zostanie osadzona 50 lat po wydarzeniach z filmu Villeneuve’a. Wcześniej zapowiadano, że serial ma składać się z 10 odcinków, a pilotażowy odcinek został już napisany.

Do sieci trafiła potwierdzona informacja, że w serialu zagra Hunter Schafer, aktorka, która ma na koncie EuforięIgrzyska śmierci: Balladę ptaków i węży oraz Rodzaje życzliwości. Dołączy do Michelle Yeoh, która już wcześniej zapowiadała swój udział. Nie wiadomo, w kogo dokładnie wcieli się Schafer, ale Yeoh prawdopodobnie zagra replikantkę u kresu życia.

Pierwsze dwa odcinki wyreżyseruje prawdopodobnie Jonathan van Tulleken. Wśród producentów jest Ridley Scott.

Pierwszy Łowca androidów oparty był na powieści Czy androidy śnią o elektrycznych owcach? autorstwa Philipa K. Dicka, a główną rolę zagrał w nim Harrison Ford. Aktor powtórzył swój występ w filmie Villeneuve’a. Na ekranie towarzyszył mu Ryan Gosling.

To kolejny już nadchodzący serial oparty na twórczości Scotta – w przygotowaniu jest też serial FX osadzony w uniwersum Obcego.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA