search
REKLAMA
News

Stephen King chwali nowy thriller Netflixa o ataku rekina. “Ostatnie 25 minut jest niesamowite”

Stephen King obejrzał polecany mu przez widzów thriller.

Łukasz Budnik

13 czerwca 2024

REKLAMA

5 czerwca na Netflixie zadebiutował thriller pt. Rekiny w Sekwanie w reżyserii Xaviera Gensa. Produkcję ocenił Stephen King – swoim zwyczajem, opinię wyraził w serwisie X.

Autor napisał:

Myślałem, że “Rekiny w Sekwanie” będą żartobliwym filmem, jak “Rekinado”, ale Twitter przekonał mnie, żeby dać temu filmowi szansę i jest naprawdę dobry. Ostatnie 25 minut jest niesamowite.

W opisie Rekinów w Sekwanie czytamy:

Lato 2024 roku. Paryż po raz pierwszy jest gospodarzem Mistrzostw Świata w Triathlonie. Genialna naukowczyni Sophia dowiaduje się od Miki, młodej działaczki na rzecz ochrony środowiska, że po Sekwanie pływa rekin. Aby uniknąć rozlewu krwi w centrum miasta, nie mają innego wyjścia, jak połączyć siły z Adilem, dowódcą rzecznej policji.

W serwisie Rotten Tomatoes zebrano 25 recenzji, a 64% z nich to opinie pozytywne. Krytycy piszą, że produkcja wpasowuje się w kategorię “guilty pleasure” i realizuje swoje założenia. Gorzej film oceniają widzowie – jedynie 34% użytkowników oceniło film pozytywnie. 
Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA