search
REKLAMA
News

Emma Stone i Jesse Plemons w kolejnym filmie Lanthimosa. Do sieci trafiły pierwsze informacje

Emma Stone wystąpi w jeszcze jednym filmie Lanthimosa.

Łukasz Budnik

19 maja 2024

REKLAMA

W Cannes zadebiutował nowy film Yorgosa Lanthimosa – Rodzaje życzliwości, tymczasem do sieci trafiła informacja o kolejnym projekcie reżysera, zatytułowanym Bugonia

To kolejna produkcja, w której Lanthimos połączy siły z Emmą Stone. Na ekranie pojawi się też Jesse Plemons (oboje występują w Rodzajach życzliwości). Scenariusz autorstwa Willa Tracy’ego opowiada o dwóch mężczyznach, którzy wierzą w konspiracje i porywają CEO dużej firmy, przekonani są bowiem, że jest ona w rzeczywistości kosmitką pragnącą zniszczyć Ziemię. Historia została oparta na komedii science fiction Save the Green Planet, która w 2003 roku zadebiutowała w Korei.

W Stanach Zjednoczonych film będzie dystrybuować Focus Features, a na świecie Universal Pictures (w ostatnim czasie Lanthimos wpółpracował ze studiem Searchlight.

Tymczasem Rodzaje życzliwości aktualnie cieszą się 95% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes (spośród 21 zebranych dotychczas).

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA