search
REKLAMA
News

ELLIOT PAGE doświadczył ataku paniki po premierze INCEPCJI. “To było jak filmowy moment”

Elliot Page udzielił wywiadu Oprah Winfrey.

Łukasz Budnik

30 kwietnia 2021

REKLAMA

Na początku grudnia 2020 roku świat obiegła informacja, że Elliot Page – do tamtej pory znany jako Ellen – ogłosił w mediach społecznościowych, iż jest osobą transpłciową. Nominowany do Oscara za Juno aktor załączył wówczas stosowne oświadczenie.

W treści załączonej wiadomości do fanów Page napisał, że to szczęście, że może to ogłosić, być w takim miejscu w swoim życiu i wreszcie pokochać się takim, jakim jest naprawdę. Aktor wyraził wsparcie dla innych osób transpłciowych i zaoferował im swoją pomoc, dodając, że zrobi wszystko, aby zmienić świat na lepsze. Podkreślił, że jego zaimki to aktualnie on/oni. 

Minęło kilka miesięcy, a Page udzielił emocjonalnego wywiadu Oprah Winfrey (zrealizowanego dla Apple TV+), w którym opowiedział między innymi o tym, jak presja aby wpasować się w oczekiwania Hollywood dotyczące aktorek odcisnęła piętno na jego psychice. Szczególnie źle zniósł promocję Incepcji Christophera Nolana – po premierze w Paryżu doświadczył ataku paniki. Wcześniej zdarzyła się nieprzyjemna dla niego sytuacja, w której dostał do wyboru trzy sukienki do przymierzenia.

Było tyle konferencji i premier dookoła świata, a ja wciąż nosiłem sukienki i obcasy. (…) W końcu pękłem, to było samo w sobie jak filmowy moment. Tamtej nocy po premierze zemdlałem. To zdarzało się dość często w moim życiu i zazwyczaj podczas ataku paniki. (…) To doświadczenie, które miało się od dziecka. Ludzie mówili, że nie siedzę jak dziewczyna, że chodzę jak chłopak. Problemem może być muzyka, której słuchasz jako nastolatek, sposób ubierania się. Każdy aspekt ciebie jest oceniany i szufladkowany w dwójkowym systemie.

Page wspomniał też o roku, w którym był nominowany za występ w Juno. Aktor stwierdził, że mówienie ludziom o tym, że nie czuje się dobrze wydawało się niemożliwe ze względu na otoczkę podekscytowania. Page dodał, że gdy Juno stało się hitem, a on nabrał popularności, nie mógł mówić o stopniu swojego bólu.

Nie mogłem patrzeć na zdjęcie z czerwonego dywanu podczas Oscarów. Ludzie mogą stwierdzić “O Boże, narzeka, że był na Oscarach”. Myślę, że to jedna z tych rzeczy, która blokuje danie sobie możliwości, by zastanowić się nad swoim bólem i się ze wszystkim skonfrontować.

Przypomnijmy, że już w marcu Page porozmawiał z magazynem Time i wyznał, że nigdy nie czuł się komfortowo grając kobiece postaci i nosząc kobiece ubrania podczas kampanii promocyjnych. Aktor wspomniał, że oglądanie zdjęć z czerwonego dywanu było dla niego ciągłym przypomnieniem o różnicy między tym, jak sam siebie widzi i jak postrzega go świat. “Nie rozpoznawałem się. Przez długi czas nie mogłem patrzeć na swoje zdjęcie”. Page’owi było też trudno oglądać swoje filmy, szczególnie te, w których grywał żeńskie role. Występowanie w filmach i serialach zaczęło go znów ekscytować teraz, gdy jest już w pełni sobą.

Page’a będziemy mogli zobaczyć w 3. sezonie serialu The Umbrella Academy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA