search
REKLAMA
News

Czy OBCY 5 jednak powstanie? Producent mówi o nowej części serii science fiction

Łukasz Budnik

18 czerwca 2020

aliens
REKLAMA

Niedawno pisaliśmy o tym, że Ridley Scott wciąż myśli o kontynuacji Prometeusza oraz Obcego: Przymierza. Kilka lat temu w planach była też dalsza część oryginalnej serii, być może nawet ignorująca wydarzenia z z trzeciej i czwartej odsłony oraz będąca bezpośrednią kontynuacją Obcego – decydującego starcia. Wtedy z projektem związany był Neil Blomkamp (Dystrykt 9), prace przerwał jednak sam Ridley Scott. 

Od tamtego wydarzenia minęło kilka lat, jednak temat kolejnej części głównej serii wciąż powraca. Sigourney Weaver (odtwórczyni roli Ripley w częściach 1-4), zdradziła niedawno, że powstał liczący 50 stron zarys Obcego 5, przygotowany przez Waltera Hilla, producenta serii. Choć bohaterką według tego szkicu też miała być Ripley, sama Weaver wątpi w powrót swojej postaci, stwierdzając, że być może bohaterka zasłużyła na odpoczynek. Jej słowa nie zrażają samego Hilla, który w rozmowie z Syfy Wire odniósł się do wypowiedzi aktorki i zasugerował, jak mogłaby wyglądać kolejna część cyklu.

Sigourney, jak zawsze, jest zbyt skromna w sprawie swojej umiejętności realizacji pomysłu – a więc opowiedzenia historii która przerazi, skopania nowego Ksenomorfa i refleksji tak nad uniwersum “Obcego”, jak i losem porucznik Ellen Ripley.

Powyżej widzicie udostępnioną przez Hilla fotografię przedstawiającą tytułową stronę scenariusza nowego filmu. Znajdziemy na niej tagline części pierwszej – “W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku”, uzupełniony zdaniem “W kosmosie nikt nie usłyszy twojego snu”. Na dole strony widnieją za to dwa cytaty:

“Wszystko to, co widzę, wiem – snem jest tylko… We śnie snem” – Edgar Allan Poe
“Wojna jest piekłem” – William Tecumseh Sherman

Chcielibyście zobaczyć nowy film o Ripley?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA