search
REKLAMA
News

CHRIS ROCK w nowym show mówi na temat Willa Smitha. “Kibicuję tym, którzy biczują go w filmie”

Chris Rock niemal rok po Oscarach komentuje sytuację z Willem Smithem w nowym programie.

Łukasz Budnik

5 marca 2023

REKLAMA

Podczas zeszłorocznej gali oscarowej Will Smith uderzył Chrisa Rocka z powodu żartu o braku włosów Jady Pinkett Smith, która cierpi na łysienie plackowate. Aktor zwrócił uwagę na brak włosów kobiety, stwierdzając, że jest gotowa do realizacji drugiej części G.I. Jane (w oryginalnym filmie grała Demi Moore, która zgoliła włosy na potrzeby roli).

Niemal rok po wydarzeniu Rock poświęca temu zdarzeniu dużo miejsca w swoim nowym programie, Chris Rock: Selective Outrage. Poniżej fragmenty wypowiedzi komika, w których porusza temat życia prywatnego Smithów:

Zostałem uderzony podczas Oscarów a ludzie pytają, czy to bolało. To wciąż boli! (…) Ale nie jestem ofiarą, nie zobaczycie mnie płaczącego u Oprah. (…) Will Smith jest ZNACZNIE większy ode mnie, on robi filmy, w których występuje bez koszulki, a ja nawet w filmie o operacji serca byłbym w swetrze. (…) Wszyscy wiedzą, co się stało i że nie miałem z tym nic wspólnego. Jeśli ktoś nie wie, żona Willa Smitha ru*ała się z kumplem jej syna. Normalnie bym o tym nie mówił, ale z jakiegoś powodu oni ogłosili to publicznie. Nie mam pojęcia, czemu utalentowani ludzie zrobili coś tak dennego. (…) Ona skrzywdziła go dużo bardziej niż on mnie. Poza tym, wszyscy nazywali go suką, a ja próbowałem zadzwonić z kondolencjami, nie odebrał. Wszyscy go obrażali, a kogo uderzył? Mnie! [W 2016 Pinket Smitth] powiedziała, że nie powinienem prowadzić Oscarów, bo Will nie jest nominowany za “Wstrząs”. Potem trochę o tym pożartowałem, i co? Ona zaczęła, a ja skończyłem.

Rock kontynuował:

Całe życie uwielbiałem Willa Smitha i kibicowałem mu, a teraz oglądam “Wyzwolenie” tylko po to, żeby zobaczyć, jak go biczują. Kibicowałem tym, którzy go bili. Pytają mnie, czemu nie zareagowałem. Powód jest taki, że rodzice nauczyli mnie, żeby nie walczyć w obecności białych.

Przypomnijmy, że Smith w zeszłym roku opublikował w sieci filmik, w którym przepraszał za swoje zachowanie.

Chcę przeprosić Chrisa (…) i jego rodzinę, szczególnie Tony’ego Rocka. Spędziłem ostatnie trzy miesiące próbując zrozumieć to, co się stało. Nie będę próbować tego omawiać, ale zapewniam, że żadna część mnie nie myśli, że to, co zrobiłem, było dobrym sposobem aby poradzić sobie z uczuciem braku szacunku.

Sytuację z Oscarów komentowała także Jada Pinkett Smith, wyrażając nadzieję, że Smith i Rock się pogodzą, a ona i jej mąż będą robić razem to, co robią już od 28 lat – “pojmować wspólnie życie”. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA