search
REKLAMA
News

JENNA ORTEGA zdradziła, na jakim elemencie bardzo skupiał się Tim Burton na planie “Wednesday”

Jenna Ortega zdobyła dużą popularność rolą Wednesday,

Łukasz Budnik

5 marca 2023

Wednesday tańczy na Kruczym Balu
REKLAMA

Wednesday od czasu premiery na Netflixie cieszy się dużą popularnością. Tytułowa bohaterka grana przez Jennę Ortegę wzbudziła dużą sympatię widzów, a sama aktorka jest wychwalana za swoją rolę. Na początku roku Netflix potwierdził, że powstanie drugi sezon produkcji.

Tymczasem Ortega podczas wywiadu w programie “First We Feast” opowiedziała, na jakim elemencie skupiał się Tim Burton – reżyser połowy odcinków i producent serialu – podczas realizacji pierwszego sezonu. Okazuje się, że dużo uwagi poświęcił fryzurze Wednesday. Aktorka wspomina:

Podczas pierwszego dnia, gdy próbowaliśmy ustalić, jak mają wyglądać moje włosy, minęły dwie godziny, ponieważ [Tim] zwracał uwagę na to, że moje warkocze są nierówne (jeden był wyżej). Nie podobało mu się, jak wyglądała moja grzywka, więc pytał, czy może się tym sam zająć. Skonsultował się z panią od fryzur i w zasadzie sam układał mi włosy.

Ortega dodała, że Burton szkicował wiele ujęć i pokazywał je Ortedze przed kręceniem. Twórca sam dekorował też otoczenie, przynosząc np. drzewka, które układał w tle.

Pierwszy sezon Wednesday zadebiutował 23 listopada zeszłego roku i od razu odniósł ogromny sukces, szybko stając się trzecim serialem w historii Netflixa, który przekroczył granicę miliarda godzin wyświetleń. Fabuła opowiadała o przygodach Wednesday w akademii Nevermore, gdzie postanowiła rozwikłać zagadkę tajemniczych morderstw. Oprócz Ortegi, w serialu pojawili się Gwendoline Christie, Jamie McShane, Percy Hynes White, Hunter Doohan, Emma Myers, Joy Sunday, Naomi J Ogawa, Moosa Mostafa, Georgie Farmer, Riki Lindhome oraz Christina Ricci, a gościnnie Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán oraz Fred Armisen.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA