search
REKLAMA
News

KEANU REEVES zdradził, jakie rekwizyty z planów swoich filmów zachował po zakończeniu zdjęć

Keanu Reeves promuje “Johna Wicka 4”.

Łukasz Budnik

5 marca 2023

keanu reeves matrix
REKLAMA

W tym miesiącu do kin trafi czwarta część serii John Wick, w której tytułową rolę powtórzy oczywiście Keanu Reeves. Aktor przy okazji promocji filmu wziął udział w sesji Ask Me Anything w serwisie Reddit, gdzie odpowiadał na pytania fanów. W trakcie rozmów zdradził, jakie rekwizyty z filmów ze swoim udziałem mógł zachować.

Odpowiadając, Reeves podkreślił, że nie musiał zawłaszczać sobie tych przedmiotów.

Nie ukradłem ich. To zegarek i obrączka z “Johna Wicka”, miecz z “47 Roninów” oraz pierwsza czerwona pigułka, jaką kiedykolwiek dostałem od Wachowskich.

Wspomniana czerwona pigułka pochodzi oczywiście z Matrixa i ikonicznej sceny, w której Morfeusz daje Neo wybór w postaci pozostania w Matriksie lub nabycia wiedzy na jego temat i “wybudzenia się”.

John Wick 4 będzie bezpośrednią kontynuacją poprzedniej części. Oprócz Reevesa, w filmie pojawią się Laurence Fishburne, Ian McShane, Lance Reddick, Bill Skarsgard, Donnie Yen, Rina Sawayama, Hiroyuki Sanada, Scott Adkins oraz Clancy Brown. W opisie czytamy:

Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie. Dla niego, to nic nowego. To co zmieniło się tym razem, to fakt, że przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef Markiz de Gramond jest równie wyrafinowany, co bezlitosny. Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał odwiedzić kilka kontynentów mierząc się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John Wick trafi na trop swojej dalekiej rodziny, której członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

John Wick 4 zadebiutuje 24 marca 2023 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA