search
REKLAMA
News

Alexander Skarsgård opowiada o pracy nad WIKINGIEM Roberta Eggersa. “Nigdy nie byłem tak zmęczony”

Alexander Skarsgård gra w “Wikingu” główną rolę.

Łukasz Budnik

16 lutego 2022

wiking
REKLAMA

Już wkrótce Robert Eggers – twórca Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Lighthouse pokaże widzom swój nowy projekt, tym razem o ogromnej skali – Wiking. Sam reżyser wspominał, że to jego najbardziej ambitne dzieło.

Eggers napisał scenariusz wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak Alexander Skarsgård (jako książę, który chce pomścić ojca), Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Bill Skarsgård, Ethan Hawke, Willem Dafoe, Ralph Ineson oraz Björk. Produkuje Lars Knudsen, który stał też za Midsommar oraz Dziedzictwem. Hereditary Ariego Astera.

Eggers na łamach Total Film wspomniał kilka tygodni temu, że Skarsgård przeszedł niezwykłą transformację na potrzeby roli. Teraz na temat filmu porozmawiał sam aktor. Na łamach Interview Magazine powiedział:

[Eggers] to absolutny perfekcjonista, ale i geniusz. Przed “Wikingiem” nie pracowałem nad czymś tak skrupulatnie wystylizowanym. Trzeba było na to patrzeć jak na taniec aktorów z kamerą, bo ciągle byliśmy w ruchu. Jeśli coś się nie zgrało, trzeba było zaczynać od nowa. Nigdy nie byłem tak zmęczony, jak po tych sześciu miesiącach.

Skarsgård wspomniał, że w filmie pojawią się długie, intensywne sceny walki z udziałem 40 kaskaderów, koni i 200 statystów.

Aby nakręcić to jednocześnie, trzeba było robić czterominutowe ujęcie. Potem okazywało się, że koń na dalekim planie wygląda źle i wymagana była powtórka. To było tak wyczerpujące, że chciało się płakać. Zdawało się, że w końcu opanowałeś choreografię walki, ale potem trzeba było zaczynać od nowa, bo w tle było coś, co nie pasowało. Z drugiej strony, gdy wreszcie się udawało, to było jak zdobycie złotego medalu na igrzyskach olimpijskich.

Aktor dodał jeszcze, że wizja Eggersa zakładała, że każdy detal będzie idealnie zgodny z historią, wliczając w to szwy na ubraniach. Skarsgård czytał kolejne strony scenariusza dzień przed kręceniem, aby być otwartym na nowe możliwości.

W zeszłym roku Ralph Ineson zapowiedział niezwykłą przemianę Skarsgårda i brutalność w filmie:

Wygląda jak absolutna bestia. Jest scena, w której pokonuje gościa w bitwie. Klęka nad nim i wyrywa mu gardło zębami, krzyczy do bogów, wszystko bez koszulki. Myślisz sobie wtedy: “Boże, to przecież nie kulturysta, tylko prawdziwy aktor! Sprawił, że wygląda jak jakiś potwór, zaangażowanie jest niesamowite. Myślę, że to będzie miało w sobie coś z arcydzieła.

Widowisko zadebiutuje 8 kwietnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA