search
REKLAMA
News

Denis Villeneuve zapowiada, że w drugiej części DIUNY poświęci więcej uwagi Harkonnenom

“Diuna: Część 2” trafi do kin w październiku 2023.

Łukasz Budnik

16 lutego 2022

diuna baron
REKLAMA

W październiku zeszłego roku, kilka dni po premierze Diuny w amerykańskich (a także polskich) kinach i na platformie HBO Max, spełnia się marzenie Denisa Villeneuve’a o zrealizowaniu dwuczęściowej adaptacji. Kontynuacja historii Paula Atrydy została oficjalnie potwierdzona i trafi do kin w październiku 2023. 

W niedawnej rozmowie z “Empire”, Villeneuve zdradził trochę szczegółów na temat tego, o czym opowie Diuna: Część 2. W pierwszej odsłonie reżyser poświęcił uwagę rodzinie Atrydów, przenosząc na drugi plan ród Harkonneów. Villeneuve stwierdził:

Kiedy tworzysz adaptację, musisz podjąć odważne wybory, aby urzeczywistnić pewne rzeczy. Myślę, że to był najlepszy sposób, aby wprowadzić publiczność w ten świat. W drugiej części będę mieć więcej swobody, co da mi możliwość zagłębienia się w detale. To jak partia szachów. Niektórzy nowi bohaterów będą wprowadzeni w drugiej części. Bardzo wcześnie podjąłem decyzję, że pierwsza część będzie poświęcona Paulowi Atrydzie i Bene Gesserit, jak również jego doświadczeniu, jakim jest zetknięcie się z inną kulturą. W drugiej części poświęcimy więcej uwagi Harkonnenom.

diuna

Villeneuve zdradził też, że większość drugiej części filmu jest już zaprojektowana, a scenariusz ukończony. Zdjęcia mają ruszyć pod koniec lata. Wedłig reżysera, nowa odsłona będzie trudna do realizacji, ale twórca mocno wierzy w swój plan – jedyną przeszkodą może okazać się pandemia.

Diuna została ostatnio nominowana do 10 Oscarów, w tym za najlepszy film. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA