search
REKLAMA
News

Alexander Skarsgård na nowym zdjęciu z filmu WIKING Roberta Eggersa

“Wiking” zadebiutuje 8 kwietnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

2 lutego 2022

wiking 1
REKLAMA

Już wkrótce Robert Eggers – twórca Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Lighthouse pokaże widzom swój nowy projekt – Wiking, osadzony na przełomie X wieku filmu o Wikingach. Sam reżyser wspominał, że to jego najbardziej ambitny projekt.

Eggers napisał scenariusz wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak Alexander Skarsgård (jako książę, który chce pomścić ojca), Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Bill Skarsgård, Ethan Hawke, Willem Dafoe, Ralph Ineson oraz Björk. Produkuje Lars Knudsen, który stał też za Midsommar oraz Dziedzictwem. Hereditary Ariego Astera. Do sieci trafiło nowe zdjęcie przedstawiające Alexandra Skarsgårda. Eggers na łamach Total Film wspomniał, że aktor przeszedł niezwykłą transformację na potrzeby roli. Reżyser określił pracę nad filmem jako przywilej.

wiking 2

O Wikingu wcześniej wypowiadały się też inne gwiazdy filmu, w tym Willem Dafoe, który mówił:

To ogromny film. Mój udział nie jest tak duży, jak w “The Lighthouse”. To drugoplanowa rola, ale było to ekscytujące. Znów poświęcono wiele uwagi detalom, ale na znacznie większą skalę. Podczas pandemii kontynuowano budowę i analizę planów. (…) Są one fantastyczne. (…) Czasem kiedy zwiększa się budżet, reżyserom trudno nad tym zapanować i tracą kontrolę. Tu tego nie poczułem. [Eggers] wciąż wszystkim kierował.

Na temat widowiska mówiła w zeszłym roku także Anya Taylor-Joy, która współpracowała z Eggersem już przy okazji Czarownicy. Aktorka mówiła, że tym razem pokażą światu coś, czego jeszcze nie widziano. Sam reżyser sugerował, że Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii oraz Lighthouse są jego próbą nawiązania kontaktu z folkową kulturą z przeszłości i stanowią próbę stworzenia nowych opowieści rodem z Nowej Anglii, będąc tym samym w pewien sposób połączone. Wygląda na to, że tę swoistą trylogię dopełni The Northman.

 

Widowisko zadebiutuje 8 kwietnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA