search
REKLAMA
News

ANYA TAYLOR-JOY mówi o THE NORTHMAN, nowym filmie twórcy LIGHTHOUSE. “Czegoś takiego jeszcze nie było”

Łukasz Budnik

6 listopada 2020

REKLAMA

W październiku zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że Robert Eggers – twórca Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Lighthouse ma już wyznaczony nowy projekt. Będzie to Northman, osadzony na przełomie X wieku film o Wikingach.

Kilka miesięcy temu operator Jarin Blaschke, który współpracował z Eggersem przy jego poprzednich dziełach, powiedział że to większa produkcja niż dotychczas – kino zemsty, mroczne i brutalne. Sam Eggers sugerował, że Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii oraz Lighthouse są jego próbą nawiązania kontaktu z folkową kulturą z przeszłości i stanowią próbę stworzenia nowych opowieści rodem z Nowej Anglii, będąc tym samym w pewien sposób połączone. Wygląda na to, że tę swoistą trylogię dopełni Northman. Zdjęcia do filmu ruszają znów w tym miesiącu, po kilkumiesięcznej przerwie.

Na temat widowiska wypowiedziały się jego gwiazdy – Nicole Kidman i Anya Taylor-Joy. Ta druga współpracowała z Eggersem już przy okazji Czarownicy, a w wywiadzie z “Collider” stwierdziła, że jest zachwycona ponownym spotkaniem z reżyserem.

Robert i ja przyjaźnimy się dłużej, niż współpracujemy. To wspaniale, że znów mamy możliwość tworzyć razem sztukę. (…) Jestem dumna z bycia częścią tego projektu, a duma ta towarzyszy mi w każdym momencie na planie. Pokażemy światu coś, czego jeszcze nigdy nie widziano. Jestem wdzięczna, że mogę w tym uczestniczyć.

“Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii”

Gwiazda Gambitu królowej została spytana, czy w The Northman Eggers znów pokaże, jak dba o historyczne szczegóły.

To Robert Eggers! Ludzie pojawili się na planie, a ja mówiłam im, że będą marznąć i czuć się niekomfortowo, ale efekt będzie niesamowity. Tak po prostu jest.

Z kolei Kidman stwierdziła, że czuje się przerażona, ale wykorzysta te uczucia podczas kreowania swojej postaci – jej metodą jest “wskakiwanie” w rolę, bez dłuższych przygotowań.

Eggers napisał scenariusz wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. Na Islandii ma zresztą być osadzona akcja filmu. W obsadzie znalazły się jeszcze takie nazwiska jak Alexander Skarsgård (jako książę, który chce pomścić ojca), Bill Skarsgård, Ethan Hawke i Willem Dafoe. Do aktorów dołącza też Björk, która ma ponoć zagrać wiedźmę. Produkuje Lars Knudsen, który stał też za Midsommar oraz Dziedzictwem Ariego Astera. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA