search
REKLAMA
News

ROBERT PATTINSON uważa, że nie było złego filmu o Batmanie

Robert Pattinson już 4 marca pokaże nam, jak poradził sobie w roli Batmana.

Łukasz Budnik

2 lutego 2022

batman pattinson 1
REKLAMA

Na 4 marca 2022 roku zaplanowana jest premiera Batmana Matta Reevesa. W tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, a antagonistę – Riddlera – gra Paul Dano. Poza nimi, w obsadzie są jeszcze Jeffrey Wright, Colin Farrell, Peter Sarsgaard, Andy Serkis oraz Zoë Kravitz.

Trwa kampania promocyjna filmu, a w jej ramach wywiadów udziela Pattinson. W rozmowie z Total Film aktor mówił o swoim przywiązaniu do Batmana i zahaczył o temat poprzednich filmów opowiadających o tym superbohaterze. Okazuje się, że Pattinson ceni je wszystkie.

Spośród wszystkich bohaterów z komiksowym rodowodem, to wszystkie filmy z Batmanem widziałem w kinie. Nie mogę tego powiedzieć o żadnej innej serii. Bardzo na nie czekałem. To była kombinacja zainteresowania postacią i poczucia, że stworzono o niej wiele filmów, spośród których żaden nie był zły. Ludzie psioczą na niektóre, ale naprawdę nie są takie złe. Wszystkie osiągają to, do czego zostały stworzone i wszystkie są interesujące na swój sposób. Nie wiem, mam tu dziwny instynkt. Zawsze kochałem tego bohatera.

batman pattinson

Nowe widowisko o Batmanie potrwa aż 2h 47 minut (bez napisów końcowych), zatem będzie najdłuższym filmem o solowych perypetiach tego bohatera. Batman otrzymał kategorię PG-13. Na stronie FilmRatings.com czytamy, że powodem są “niepokojące i pełne przemocy treści, narkotyki, mocny język i sugestywne sceny”.

Batmanie tytułowy bohater po dwóch latach działalności jest już ucieleśnieniem zemsty dla mieszkańców Gotham City. W mieście pojawia się Riddler – zabójca, który bierze na cel elitę Gotham. Batman prowadząc śledztwo na swojej drodze spotyka między innymi Selinę Kyle oraz Oswalda Cobblepota.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA