search
REKLAMA
News

4. sezon THE BOYS z recenzjami od krytyków – jak wypada na tle reszty? Piąty będzie finałowym

“The Boys” wróci w czwartek.

Łukasz Budnik

12 czerwca 2024

the boys
REKLAMA

Już w czwartek premiera nowego sezonu The Boys, a w sieci można znaleźć już pierwsze recenzje. 

Na ten moment w serwisie Rotten Tomatoes zebrano 36 recenzji, a 81% z nich to opinie pozytywne (ze średnią 7,6). Choć przyznano już “certyfikat świeżości”, jest to jak dotąd najniższy wynik spośród wszystkich sezonów (poprzednie mają kolejno 85, 97 i 98 procent). Krytycy oceniający pozytywnie piszą o tym, że to najmroczniejsza i najbardziej ambitna część serialu, jak zawsze świetnie napisana i stanowiąca trafny komentarz rzeczywistości. Pojawiają się jednak uwagi, że o ile na poziomie pojedynczych motywów scenariusz nie zawodzi, tak cała historia jest słabsza niż w poprzednich sezonach. Także w negatywnych recenzjach czytamy, że serial ma coraz mniej do zaoferowania, a braki w historii próbuje przykryć przemocą i szokowaniem. Dotychczasowe recenzje przeczytacie tutaj. Z pewnością przybędzie ich więcej, a wtedy wynik procentowy może się zmienić.

Przy okazji potwierdzono, że piąty sezon serialu będzie finałowy. Informację przekazał Eric Kripke, twórca serialu. 

W zapowiedzi nowego sezonu czytamy:

“The Boys powracają z trzymającym w napięciu 4.sezonem, zawierającym złożone postacie, pełną zwrotów akcję i charakterystyczną, ironiczną fabułę, którą pokochali widzowie. Tym razem świat znajduje się na skraju upadku. Mimo panowania Homelandera, który umacnia swoją władzę, Victoria Neuman zbliża się do zdobycia fotela w Białym Domu. Butcher, któremu zostało tylko kilka miesięcy życia, stracił syna Bekki oraz stanowisko lidera Boysów. Reszta zespołu ma dość jego kłamstw. Stawka jest wyższa niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego bohaterowie muszą znaleźć sposób na współpracę i uratowanie świata, zanim będzie za późno.”

W nowych odcinkach do swoich ról powrócą Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr, Erin Moriarty, Jessie T. Usher, Laz Alonso, Chace Crawford, Tomer Capone, Karen Fukuhara, Colby Minifie, Claudia Doumit oraz Cameron Crovetti, a dołączą do nich Susan Heyward, Valorie Curry oraz Jeffrey Dean Morgan.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA