search
REKLAMA
News

Do sieci trafiły recenzje filmu CAPONE z Tomem Hardym. “Niesamowicie dziwaczny”

Łukasz Budnik

12 maja 2020

REKLAMA

Do sieci trafiły pierwsze recenzje filmu Capone, w którym Tom Hardy wciela się w legendarnego gangstera. Pierwotnie realizowana od 2018 roku produkcja miała być zatytułowana Fonzo, w zeszłym miesiącu poinformowano jednak o zmianie. Film wyreżyserował Josh Trank – to pierwszy film twórcy od czasu niesławnej, źle przyjętej Fantastycznej czwórki z 2015 roku. 

Capone opowiada o 47-letnim gangsterze, który po 10 latach w więzieniu zmaga się z demencją i jest nawiedzany przez demony przeszłości. Poza Hardym, którego na ekranie zobaczymy pierwszy raz od czasu Venoma, w filmie występują między innymi Linda Cardellini, Matt Dillon oraz Kyle MacLachlan. Josh Trank napisał także scenariusz. Okazuje się, że film podzielił krytyków.

Na ten moment na portalu Rotten Tomatoes zebrano 35 recenzji, a 49% z nich to opinie pozytywne. Cytaty wskazują na film co najmniej specyficzny. Steve Pond z “The Wrap” napisał, że Capone to “szaleństwo, bałagan, ale też dobra rozrywka, jeśli nie przeszkadzają nam ludzie robiący kupę i dźgani w kark”. Uwagi o wielokrotnie powtarzanych scenach defekowania powtarzają się w recenzjach często, podobnie jak stwierdzenia, że film Tranka jest bardzo dziwaczny (niektórzy krytycy nazwali go wyczerpującym), a reżyser podjął po drodze kilka złych decyzji. Z drugiej strony, niektórzy oceniający docenili to, w jaki sposób Trank opowiada historię. Pojawiają się porównania do Davida Lyncha i Davida Cronenberga, wrażenie na oglądający zrobił też Tom Hardy, który prawdopodobnie po raz kolejny całkowicie zatopił się w swojej roli, szarżując na ekranie.

Tutaj przeczytacie więcej opiniiCapone dziś trafia do streamingu w USA – data polskiej premiery nie została jeszcze wyznaczona. Ciekawi was ten film?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA