search
REKLAMA
News

15 najbardziej wyczekiwanych HORRORÓW 2020 według portalu JoBlo

Łukasz Budnik

12 stycznia 2020

REKLAMA

Na początku roku Krzysztof Walecki zaprezentował u nas listę horrorów, których wyczekuje w 2020 roku. Podobną listę przygotował zagraniczny portal Joblo. Poniżej prezentujemy ich wybory, wraz z datami premier światowych lub polskich (jeśli nie ma żadnej daty, to znaczy, że nie została jeszcze wyznaczona. 

Który z poniższych filmów interesuje was najbardziej?

15. Antebellum  – Janelle Monáe w roli kobiety, która musi wydostać się z koszmarnej rzeczywistości w postaci miasteczka na południu. Premiera światowa: 23 kwietnia.

14. Niewidzialny człowiek – Elisabeth Moss w odświeżonej wersji klasyka, tym razem z perspektywy żony tytułowego bohatera. Reżyseruje Leigh Whannell, scenarzysta PiłyNaznaczonego, a także autor Upgrade z 2018 roku. Premiera polska: 6 marca

13. Army of the Dead – nowy film Zacka Snydera, powstający dla Netfliksa. Historia opowie o grupie najemników którzy planują obrabować kasyno w trakcie apokalipsy zombie.

12. Candyman – sequel filmu z 1992 roku. Przy scenariuszu i produkcji pracował Jordan Peele, autor Uciekaj! oraz To my. W obsadzie między inymi Tony Todd i  Yahya Abdul-Mateen II. Premiera światowa: 12 czerwca.

11. Saint Maud – horror psychologiczny z Morfydd Clark w roli głównej. Aktorka wciela się w pielęgniarkę która ma obawy, że została opętana podczas opieki nad byłą tancerką. Prawa do dystrybucji w USA ma cenione studio A24. Premiera światowa: 1 maja.

“Niewidzialny człowiek”

10. Malignant – nowy horror Jamesa Wana, oparty na jego komiksie pt. “Malignant Man”. W roli głównej  Annabelle Walli. Premiera światowa:14 sierpnia.

09. The Conjuring: The Devil Made Me Do It – kolejna odsłona popularnej serii, znów z udziałem Patricka Wilsona i Very Farmigi w rolach Eda i Lorraine Warrenów. Tym razem będę badać sprawę mężczyzny oskarżonego o morderstwo. Premiera polska: 11 września.

08. Synchronic – Anthony Mackie i Jamie Dornan w rolach medyków, którzy zajmują się sprawą nowego narkotyku, którego zażycie może doprowadzić do dotkliwych obrażeń lub śmierci. Film został pokazany w Polsce podczas festiwalu Splat!FilmFest – tutaj przeczytacie naszą recenzję.

07. The Organ Donor – pod tym tytułem kryje się nowa odsłona serii Piła. Tym razem w realizacji wziął udział Chris Rock, który występuje w filmie razem z Samuelem L. Jacksonem. Premiera światowa: 15 maja

06. Poroże – historia nauczycielki i jej brata, lokalnego szeryf, którzy odkrywają niebezpieczny i potencjalnie zgubny w skutkach sekret jednego z uczniów. Premiera polska: 17 kwietnia. 

“Synchronic”

05. I’m Thinking of Ending Things – nowy film Charliego Kaufmana. Zmiana trasy przekształca podróż pewnej pary w przerażającą wyprawę w głąb własnej psychiki. W obsadzie między innymi David Thewlis i Toni Collette. Film powstaje dla Netfliksa.

04. Pogromcy duchów. Dziedzictwo – bezpośredni sequel dwóch części Pogromców duchów. W obsadzie Carrie Coon, Finn Wolfhard i aktorzy występujący w poprzednich odsłonach. Premiera polska: 10 lipca. 

03. Last Night in Soho –  Thomasin McKenzie oraz Anya Taylor-Joy w psychologicznym thrillerze Edgara Wrighta, w którym fabuła oparta jest na podróżach w czasie. Premiera na świecie: 17 września.

02. Halloween Kills – Jamie Lee Curtis powraca w kolejnym filmie z serii, stanowiącym sequel Halloween z 2018 roku. Premiera na świecie: 15 września.

01. Ciche miejsce 2 – kontynuacja przeboju w reżyserii Johna Krasinskiego. Emily Blunt znów w roli kobiety, która podróżuje przez świat gdzie nie można wydać głośnego dźwięku. Premiera polska: 20 marca.

Co sądzicie o wyborach portalu Joblo? Wy również najbardziej czekacie na sequel Cichego miejsca?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA