search
REKLAMA
Trailery filmów

LOGAN – zwiastun ostatniego (na razie) filmu o Wolverine (AKTUALIZACJA 20.01.2017)

Dawid Myśliwiec

20 stycznia 2017

REKLAMA

Stało się – Hugh Jackman zmęczył się rolą Wolverine’a podobnie jak Danielowi Craigowi zbrzydło Bondowanie, dlatego w 2017 roku na ekrany wejdzie ostatni już film, w którym Australijczyk wcieli się w postać Rosomaka. Jeden z najpopularniejszych, a także najbardziej skomplikowanych bohaterów Marvela w marcu przyszłego roku pojawi się w filmie Logan, który w dotychczasowych materiałach promocyjnych wygląda jak rasowe kino zemsty, z obowiązkową krwawą jatką w zestawie.

Choć konsekwentnie publikowane przez ekipę filmu czarno-białe zdjęcia sugerowały kino w duchu noir, zwiastun pokazuje coś zupełnie innego. Logan rzeczywiście wygląda na kino zemsty, ale rozgrywające się w konwencji post-apo, które zbliża film Jamesa Mangolda bardziej do Mad Maksa niż pozostałych filmów o mutantach. Fabuła osadzona jest w roku 2024 i opowiada o zmaganiach Logana i profesora Xaviera z ich własnymi słabościami. Wobec coraz słabiej działającej umiejętności samoleczenia, Wolverine staje się łatwym celem dla Nathaniela Esseksa, który prowadzi świat do zagłady, stojąc na czele potężnej korporacji. Logan musi stawić mu czoła wbrew wszystkim przeciwnościom i przy pomocy małej Laury Kinney, która okazuje się dziecięcym klonem Wolverine’a.

O brak dramaturgii nie musimy się zatem martwić. Przez około minutę zwiastun Logana wygląda zresztą jak niezależny, kameralny dramat, a nie kino superbohaterskie. Wszystko jednak zmienia się w ostatnich kilkudziesięciu sekundach, które powinny zadowolić fanów komiksowej rozwałki. Wygląda na to, że w marcu 2017 roku Wolverine doczeka się filmu na miarę swej pozycji w uniwersum Marvela. Kto wie, może w przypadku sporego sukcesu Logana Jackman, podobnie jak ostatnio Craig, zacznie zastanawiać się nad decyzją o porzuceniu postaci legendarnego superbohatera?

Tym, którzy nie śledzili na bieżąco kont społecznościowych Mangolda, Jackmana i spółki, prezentujemy galerię znakomitych fotosów, które umiejętnie wzbudzały apetyt fanów. 20th Century Fox naprawdę umie marketing!

[cincopa AgEAKvNB2Xq0]


AKTUALIZACJA (20.01.2017) – Nowy zwiastun do Logana obiecuje najlepszy solowy epizod Rosomaka oraz – w przeciwieństwie do poprzedniego trailera – zaskakująco dużo humoru i akcji. Wiemy, że będzie to pożegnanie Hugh Jackmana ze swoim komiksowym alter ego, ale jeśli ktoś myślał o elegijnej atmosferze w takt Johnny’ego Casha, ten po obejrzeniu najnowszej zapowiedzi może zmienić zdanie. Oj, będzie się działo.

Dawid Myśliwiec

Dawid Myśliwiec

Zawsze w trybie "oglądam", "zaraz będę oglądał" lub "właśnie obejrzałem". Gdy już położę córkę spać, zasiadam przed ekranem i znikam - czasem zatracam się w jakimś amerykańskim czarnym kryminale, a czasem po prostu pochłaniam najnowszy film Netfliksa. Od 12 lat z różną intensywnością prowadzę bloga MyśliwiecOgląda.pl.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA