search
REKLAMA
Zestawienie

ZWIASTUNOWE KŁAMSTWA. Sceny, które pojawiły się tylko w zapowiedziach

Filip Pęziński

5 października 2018

REKLAMA

Coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, kiedy scen znanych z zapowiedzi filmów zwyczajnie nie zobaczymy w gotowej produkcji. Są wycinane z ostatecznego montażu, nagrywane specjalnie do kampanii reklamowej, a coraz częściej na potrzeby zwiastunów zwyczajnie modyfikowane. Przedstawiam wam kilka moim zdaniem najciekawszych przykładów tego typu sytuacji. Oczywiście jest to kropla w morzu “kłamstw”. W naszej redakcji w oczy ostatnio rzucił się chociażby brak obecnej w zwiastunie sekwencji pościgowej w ostatnim Mission: Impossible

World Trade Center (Spider-Man)

Jako teaser do pierwszej części Spider-Mana Sama Raimiego funkcjonowała rozbudowana i efektowna sekwencja, w której nasz bohater zatrzymuje grupę złodziei uciekających helikopterem z miejsca rabunku poprzez rozciągniecie wielkiej pajęczyny na dwóch wieżach World Trade Center. Na skutek dramatycznego ataku terrorystycznego z 11 września 2001 roku sekwencja została wycięta z gotowego filmu i możemy zobaczyć ją tylko w zwiastunie.

Michael Jai White walczy z Billem (Kill Bill)

Materiał promocyjny do Kill Billa Quentina Tarantino obiecywał pojedynek na katany między Michaelem Jai White’em a Davidem Carradine’em. Licząca około czterech minut sekwencja akcji została całkowicie wycięta z filmu. Zdaniem reżysera nie pasowała do reszty filmu. Warto zauważyć, że przez ten zabieg Michael Jai White w ogóle nie pojawił się w gotowym filmie. Miejmy nadzieję, że jego losu nie podzieli Rafał Zawierucha

Młoda Winona (Star Trek)

Byliście zdziwieni, że J.J. Abrams zatrudnił do roli matki Spocka Winonę Ryder tylko po to, żeby charakteryzacją dodać jej lat? Rzeczywiście rola Winony w pierwszym (jedenastym) Star Treku mogła zaskoczyć fanów aktorki, ale w jednym z materiałów promocyjnych mogliśmy zobaczyć ją bez charakteryzacji, wraz z ojcem Spocka i dzieckiem na rękach (zapewne małym Spockiem). Najwidoczniej Abrams zdecydował się wyciąć z filmu tę retrospekcję.

Pocałunek (Iron Man 2)

W zwiastunie do drugiej części Iron Mana mogliśmy zobaczyć przeuroczą scenę, w której jesteśmy świadkami krótkiej wymiany zdań między Tonym Starkiem a Pepper Potts połączonej z pocałunkiem między Potts a… hełmem Iron Mana. Scena miała zapewne otwierać film i jej okrojona wersja robi w gotowym filmie bardzo złe wrażenie. Szczególnie podczas pierwszego seansu trudno nie kryć rozczarowania.

Celowniki (Predators)

W szalenie efektownej i rozpalającej wyobraźnię scenie ze zwiastuna Predators Roberta Rodrigueza mogliśmy zobaczyć, jak na ciele postaci granej przez Adriena Brody’ego pojawiają się niezliczone celowniki tytułowych łowców. Wszyscy czekaliśmy zatem na konsekwencję tej sceny i pojedynek bohaterów z tak licznym przeciwnikiem. Niestety całość okazała się zaledwie chwytem marketingowym z dodanymi dodatkowymi celownikami.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA