search
REKLAMA
Zestawienie

ZENDAYA. Jakie kolejne projekty czekają gwiazdę EUFORII?

Przed młodą aktorką otwierają się kolejne drzwi.

Filip Pęziński

5 marca 2022

zendaya co dalej 2
REKLAMA

W ostatni poniedziałek końca dobiegła emisja drugiego sezonu Euforii. Serial okazał się jednym z największych hitów HBO i o jego młodej gwieździe wciąż mówi się bardzo dużo. Talent i charyzma Zendayi sprawiają, że w ciągu następnych lat nie ulegnie to zmianie. Jakie konkretnie projekty znajdują się na jej horyzoncie? Sprawdźmy.

Challengers

Luca Guadagnino, twórca m.in. filmu Tamte dni, tamte noce, przygotowuje się do realizacji kolejnego projektu – dramatu Challengers. Fabuła filmu skupi się na Tashi, trenerce tenisa (i jednocześnie byłej zawodniczce), która sprawiła, że jej mąż Art z przeciętnego tenisisty stał się graczem znanym na cały świat. Art mierzy się ze złą passą – aby go z niej wyrwać, Tashi organizuje mu udział w turnieju Challenger. Tam okazuje się, że Art ma się zmierzyć z wypalonym zawodnikiem Patrickiem, jego dawnym przyjacielem i jednocześnie byłym partnerem Tashi. Sytuacja odnowi stare konflikty. Znamy już członków obsady. Postać Tashi zagra właśnie Zendaya.

Data premiery nie została jeszcze ogłoszona, ale zdjęcia do filmu mają rozpocząć się tej wiosny.

Diuna – część II

Kilka dni po premierze Diuny w kinach i na platformie HBO Max spełniło się marzenie Denisa Villeneuve’a o zrealizowaniu dwuczęściowej adaptacji. Kontynuacja historii Paula Atrydy została oficjalnie potwierdzona. Powróci w niej także oczywiście Zendaya, która ponownie zagra Chani, wyśnioną ukochaną głównego bohatera. Aktorka i reżyser projektu potwierdzili, że rola Chani będzie dużo większa i stanie się jedną z głównych bohaterów kontynuacji.

Premiera drugiej Diuny wyznaczona została na październik 2023 roku.

Film o Ronnie Spector

Zendaya zagra też główną rolę w  filmie biograficznym poświęconym Ronnie Spector, frontmance zespołu The Ronettes, który w latach 60. zasłynął hitem Be My Baby (utwór znajduje się na liście 500 utworów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”). Za produkcję odpowiadać ma A24, producent Euforii.

Na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat produkcji.

Megapolis

Od ponad czterdziestu lat Francis Ford Coppola planuje zrealizować wymarzone widowisko science fiction. Reżyser zdeklarował, że jest nawet gotowy zapłacić za film z własnych oszczędności. Mówi o niebagatelnej kwocie 100 mln dolarów. Megalopolis ma opowiadać o świecie przyszłości wzorowanym na starożytnym Rzymie. Film miałby mieć rozmach klasycznych hollywoodzkich widowisk w stylu Ben Hura czy Dziesięciu przykazań. Według niepotwierdzonych doniesień reżyser chce, aby jedną z ról zagrała właśnie Zendaya.

Nie wiemy, kiedy i czy w ogóle film doczeka się premiery.

Euforia – sezon 3

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią (wykorzystanej na stworzenie dwóch odcinków specjalnych) druga seria serialu Euforia z Zendayą w roli głównej powróciła na HBO 9 stycznia i od początku cieszyła się świetną oglądalnością – na tyle dużą, że wkrótce podjęto decyzję o przedłużeniu serialu na 3 sezon. Już po finale dowiedzieliśmy się, że Euforia okazała się drugim najpopularniejszym serialem HBO od prawie 20 lat. Biorąc pod uwagę lata 2004–2022, tylko Gra o tron cieszyła się większą oglądalnością.

Na razie nie wiemy nic więcej o możliwej dacie premiery.

Kinowe Uniwersum Marvela (?)

Szokujące zakończenie filmu Spider-Man: Bez drogi do domu pozwala przypuszczać, że być może pożegnaliśmy już filmową MJ, graną właśnie przez Zendayę, ale oczywiście postać może wciąż powrócić w czwartej odsłonie serii. Ponadto niepotwierdzone plotki mówią, że jest szansa, że MJ zobaczymy w innych projektach Kinowego Uniwersum Marvela, np. w drugiej Czarnej Panterze, gdzie mogłaby studiować wraz z Shuri, siostrą T’Challi.

Jak na razie obóz Marvel Studios nie przekazał żadnych oficjalnych informacji o dalszej współpracy z Zendayą.

Debiut reżyserski (?)

W jednym z wywiadów Zendaya przyznała, że nie prowadzi kariery według konkretnego planu, ale ekscytuje ją wizja sprawdzenia się na stanowisku reżyserki. Młoda aktorka chciałaby nakręcić „prostą historię miłosną dwóch czarnoskórych dziewczyn”.

Jak na razie nie ma mowy o żadnych konkretnych planach Zendayi względem jej potencjalnego debiutu.

Na który z tych projektów czekacie najbardziej?

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA