search
REKLAMA
News

ZENDAYA zagra wokalistkę KULTOWEGO ZESPOŁU w nowym filmie biograficznym

Filip Pęziński

30 września 2020

REKLAMA

Jak donosi Deadline, Zendaya jest w trakcie negocjacji roli w filmie biograficznym poświęconym Ronnie Spector, frontmance zespołu The Ronettes, który w latach 60. zasłynął hitem “Be My Baby” (utwór znajduje się na liście 500 utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone). Za produkcję odpowiadać ma A24, producent Euforii.

Studio A24 zakupiło prawo do autobiografii piosenkarki, którą Spector napisała z Vince’em Waldronem. Studio, które stoi też m.in. za Pokojem, Moonlight czy Nieoszlifowanymi diamentami, chciałoby, żeby scenariusz napisała nagrodzona Pulitzerem Jackie Sibblies Drury. Film miałby skupiać się na początkach kariery grupy The Ronettes. W roli głównej wystąpić ma właśnie Zendaya, która mogła ostatnio pochwalić się historycznym zwycięstwem – okazała się najmłodszą laureatką nagrody Emmy w w kategorii najlepszej aktorki w serialu dramatycznym, którą zdobyła za zeszłoroczną Euforię.

Zendaya zdecydowanie i konsekwentnie rozwija swoją karierę aktorską. Poza nagrodzoną rolą w serialu Sama Levinsona, pochwalić może się udziałem w Kinowym Uniwersum Marvela, a na premierę czekają filmy Diuna, widowisko SF, gdzie wystąpi obok Timothée Chalameta oraz kręcona w czasie w kwarantanny produkcja Malcolm & Marie, w której partnerować będzie jej John David Washington, gwiazda Tenet.

Szczegóły produkcji filmu o The Ronettes, w tym możliwa data premiery, nie są jeszcze znane. 

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA