search
REKLAMA
Zestawienie

Wszyscy nowi członkowie obsady MATRIXA 4. Kogo zobaczymy w widowisku science fiction?

Łukasz Budnik

13 sierpnia 2020

REKLAMA

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, ekipa Matrixa 4 powraca na plan, by kontynuować zdjęcia do widowiska science fiction w reżyserii Lany Wachowski. Przypomnijmy, że do swoich ról z oryginalnej trylogii powracają Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss, jak również Lambert Wilson i Jada Pinkett-Smith. Jednocześnie wygląda na to, że nie zobaczymy Laurence’a Fishburne’a i Hugo Weavinga. 

Obsadę Matrixa 4 zasili jednak grono aktorów debiutujących w serii, obsadzanych od jesieni zeszłego roku. Poniżej przegląd tych, których po raz pierwszy zobaczymy w filmie z cyklu Matrix.

Yahya Abdul-Mateen II

Aktor dołączył do obsady w październiku 2019, ale wciąż nie wiadomo, w kogo się wcieli. Plotki i spekulacje mówią o tym, że mógłby zagrać młodego Morfeusza (podróże w czasie?) lub kogoś z nim spokrewnionego, niejako zastępując na ekranie postać Fishburne’a. Absula-Mateena II widzieliśmy do tej pory w takich produkcjach jak Król rozrywkiAquaman oraz serialowe Watchmen HBO. Wystąpi także w nadchodzącym sequelu Candymana.

Neil Patrick Harris

Neila Patricka Harrisa nie trzeba przedstawiać fanom Jak poznałem waszą matkę gdzie przez 9 sezonów wcielał się w Barneya Stinsona. Poza tym aktor występował między innymi w Serii niefortunnych zdarzeń, a z filmów – w Zaginionej dziewczynie Davida Finchera. On także został obsadzony w październiku 2019 i gra tajemniczą rolę – mówi się, że mógłby się wcielić w antagonistę.

Jonathan Groff

Jonathana Groffa w ostatnich latach łatwo skojarzyć z głównej roli w Mindhunterze, gdzie zagrał Holdena Forda. Poza tym wystąpił w Hamiltonie oraz użyczył głosu w obu częściach Krainy lodu. Pogłoski mówią, że Groff mógłby wcielić się w nową formę agenta Smitha, jako że Hugo Weaving nie powróci do tej roli ze względu na niemożność pogodzenia terminów.

Jessica Henwick

Henwick była trzecią osobą obsadzoną w październiku 2019. Młodą aktorkę mogliśmy oglądać w Grze o tronIron Fist (gdzie zagrała jedną z głównych ról), a także w Głębi strachu z Kristen Stewart. Henwick pojawi się także w Godzilla vs. Kong. Co się tyczy Matrixa, przy okazji wieści o castingach krążyły plotki, że aktorka ma zagrać jedną z wiodących ról, kogoś “w stylu Neo”.

Priyanka Chopra Jonas

Dla Jonas przełomem była rola w Quantico (jest pierwszą urodzoną w Indiach aktorką która grała główną rolę w serialu nadawanym w porze największej oglądalności), ma wystąpić też w Citadel razem z Richardem Maddenem. Podobnie jak w przypadku aktorów powyżej, jej rola owiana jest tajemnicą.

Ellen Hollman

Spośród wszystkich członków obsady, to Hollman może być tą najmniej rozpoznawalną aktorką – do tej pory pojawiała się w drugoplanowych rolach m.in. w Spartakusie oraz Królu skorpionie 4. Okaże się, czy w czwartym Matriksie także pojawi się nieco w tle.

Toby Onwumere

Onwumere współpracował już z Laną Wachowski przy okazji serialu Sense8 i jest pierwszą z kilku osób z obsady, które mają na koncie także tamten tytuł. Do obsady Matrixa 4 dołączył pod koniec zeszłego roku, a jego rola – podobnie jak innych członków obsady – pozostaje tajemnicą. W jego przypadku spekuluje się, że mógłby grać młodszą wersję kogoś z załogi Morfeusza.

Max Riemelt

Riemelt to kolejny aktor, który grał w Sense8, poza tym pojawiał się w wielu niemieckich produkcjach telewizyjnych oraz kinowych (zarówno przed, i za kamerą). Grał także w serialu Świat w ogniu: Początki, w którym pojawili się nasi rodacy – Zofia Wichłacz, Tomasz Kot i Borys Szyc.

Eréndira Ibarra

Ibarra – podobnie jak Onwumere i Riemelt – występowała w Sense8, pojawiając się w pierwszym i drugim sezonie w roli Danieli Velázquez.

Brian J. Smith

Smith to kolejny aktor rodem z Sense8, gdzie wcielił się w Willa Gorskiego, policjanta z Chicago. Moglibyśmy go też oglądać we wspominanym już Świecie w ogniu: Początkach oraz w Quantico, gdzie grała też wymieniana powyżej Priyanka Chopra Jonas.

Andrew Caldwell

Caldwell ma na koncie takie produkcje jak Hannah Montana, iZombie oraz produkowany przez Eliego Rotha thriller Haunt. Nie jest niespodzianką, że jego rola w czwartym Matriksie także została owiana tajemnicą.

Na czyj występ czekacie najbardziej?

źródło: ScreenRant

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA