Sequele

SEQUELE – Aniołki Charliego

Autor: Tomasz Urbański
opublikowano

TYTUŁ POLSKI: Aniołki Charliego
ROK PRODUKCJI: 2000
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Columbia
REŻYSERIA: McGWYSTĄPILI:
Drew Barrymore
Cameron Diaz
Lucy Liu
Bill Murray
Sam Rockwell
Tim Curry

Natalie, Dylan i Alex pracujące w agencji detektywistycznej Charlesa Townsenda otrzymują zadanie odnalezienia porwanego przez niewiadomych sprawców Erica Knoxa, właściciela Knox Technologies. Pierwsze kroki „aniołki” (tak panie są nazywane przez szefa) kierują do firmy Rogera Corwina, największego rywala w branży informatycznej Knoxa. Podejrzany jednak wkrótce ginie. To diametralnie zmienia sytuację i kieruje sprawę na zupełnie inne, osobiste tory. Kapitalny, pełen humoru i lekkości film, wykorzystujący najnowocześniejsze metody i mody realizacji. Bezpretensjonalna gra trzech głównych bohaterek zadowoli głównie męską część widowni, ale i panie nie powinny się nudzić. Film kipi erotyzmem, wariacką zabawą i szaleństwem akcji. Jedna z lepszych pozycji współczesnego kina rozrywkowego zza oceanu. Na uwagę zasługuje ciekawa wersja motywu przewodniego nagrana przez Apollo Four Forty.

TYTUŁ POLSKI: Aniołki Charliego: Zawrotna Szybkość
ROK PRODUKCJI: 2003
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Columbia
REŻYSERIA: McGWYSTĄPILI:
Drew Barrymore
Cameron Diaz
Lucy Liu
Bernie Mac
Demi Moore
Crispin Glover

 

Kolejną misją Alex, Natalie i Dylan jest odnalezienie pierścieni zawierających informacje o osobach objętych programem ochrony świadków FBI. Po raz kolejny spotykają na swej drodze tajemniczego „Chudego”, a trop powoli prowadzi do jednego z dawnych „aniołków Charliego”, Madison Lee. Sprawy osobiste mieszają się z zawodowymi, tym bardziej, że daje o sobie znać przeszłość Dylan. Kolejna dawka szalonych, zwariowanych i wariackich przygód „aniołków”, które przewyższają umiejętnościami niejednego mężczyznę. Tym razem postawiono bardziej na akcję, aniżeli na humor, niemniej film wciąż znakomicie bawi. Zabrakło Billa Murraya, choć Bernie Mac nie jest taki najgorszy. W epizodzie, w roli ojca Alex, znakomity (jak zawsze) John Cleese. Film odrobinę gorszy od pierwszej części, ale tylko odrobinę. Wciąż przednia rozrywka.

CIEKAWOSTKI:

  • Seria kinowa oparta jest na serialu amerykańskiej telewizji pt. Charlie’s Angels. Serial kręcono w latach 1976-1981 (przez 5 sezonów). Miał 116 odcinków po 45 minut każdy. W rolach „aniołków” pojawiły się: Jaclyn Smith (Kelly Garrett), która jako jedyna zagrała we wszystkich odcinkach, Farrah Fawcett-Majors jako Jill Munroe grająca w latach 1976-1977 oraz Kate Jackson jako Sabrina Duncan (1976-1979). Cheryl Ladd zastapiła Farrah Fawcett grając Kris Munroe (siostrę Jill) do samego końca serialu, a Shelley Hack zastapiła w latach 1979-1980 Kate Jackson grając Tiffany Welles, a w latach 1980-1981 Tanya Roberts przejęła rolę trzeciego „aniołka” jako Julie Rogers. Bosleya zagrał David Doyle.
  • Zarówno w serialu jak i w filmach kinowych rolę swą powtórzył John Forsythe (pamiętny Blake Carrington z Dynastii) jako Charlie Townsend. Charlie nigdy się jednak nie pokazał na ekranie, usłyszeć można jedynie jego głos.
  • W drugiej części przez chwilę na ekranie pojawia się Jaclyn Smith.
  • W drugiej części jako Cameo pojawił się Bruce Willis.
  • Przed premierą Charlie’s Angels: Full Throttle w sieci pojawiły się krótkie animowane filmiki, będące niejako prequelami serii kinowej. Można je było ściągnąć za darmo.
  • Producentką i ogromną entuzjastką filmów o „aniołkach” jest Drew Barrymore.
  • Bill Murray nie powtórzył swej roli Bosleya, zastąpił go „jego brat” Bernie Mac.

CZY BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ?

Dość umiarkowany sukces sequela na razie nie wskazuje na taka produkcję, mam jednak nadzieję, że Drew Barrymore nakłoni producentów na wyłożenie pieniążków. Ostatnio pojawiły się informacje jakoby dawne aniołki z serialu planowały swój własny film, oburzone tym, że (prócz Jaclyn Smith) nie zostały poproszone o zagranie choćby epizodów w nowych filmach. Obraz miałby opowiadać o dalszych losach „oryginalnych aniołków”.

Tekst z archiwum film.org.pl.

 

 

Ostatnio dodane