search
REKLAMA
Ranking

NAJPIĘKNIEJSZE MĘSKIE UŚMIECHY. Na Mikołajki!

Agnieszka Stasiowska

6 grudnia 2017

joker jack nicholson joker 1018634
REKLAMA

Szukając odrobiny słońca w Internecie, natrafiłam niedawno na artykuł o najpiękniejszych męskich uśmiechach. I uderzyło mnie, że „najpiękniejszy” męski uśmiech najczęściej należy do młodego aktora na chwilowym topie, a najlepiej prezentuje się w zestawieniu z nagim torsem, jako że często sam jest jedynie nieciekawym grymasem.

Oto zatem moje osobiste, subiektywne zestawienie tych męskich uśmiechów świata aktorskiego, które bronią się same.

Jack Nicholson

stewardessa sezon 2 kaley cuoco

Brzydki, niski, na pierwszy rzut oka mało sympatyczny. Za to jestem w stanie zrozumieć bez oporów, że jego uśmiech podbija kobietę w sekundę. Krzywy, przewrotny, intrygujący i zawadiacki, całkowicie odmienia jego twarz. Za młodu Nicholson był bardziej intrygujący niż urodziwy, dzisiaj jest staruszkiem zadowolonym z tego, co w ciągu długiego życia nabroił – i jego uśmiech doskonale to wyraża. Mnie najbardziej podobał się ten, który Jack prezentuje w Locie nad kukułczym gniazdem – szczery, szeroki, ujmujący. Dodatkowy plus za uśmiech Jokera w Batmanie – niechciany i wieczny, niepokojący i okrutny, doskonale pasujący do postaci.

Daniel Day-Lewis

Sopranos College

Day-Lewis to aktor, który w filmach uśmiecha się rzadko, a jeśli już, to najczęściej posępnie albo okrutnie. Tym cenniejszy jest widok radosnego uśmiechu na jego twarzy – życzliwego, pełnego ciepła. Taki uśmiech pojawia się na zdjęciach Day-Lewisa z różnych imprez, bądź przyłapanego (nad wyraz rzadko) w sytuacji prywatnej, najczęściej kiedy aktor jest w towarzystwie rodziny. Na ekranie cieszy nas co najwyżej tajemniczymi półuśmiechami, jakie Sokole Oko rzuca Korze lub grzecznym konwenansem, jakim Newland Archer darzy młodą małżonkę.

Leonardo DiCaprio

STEWARDESSA Recenzja pierwszych odcinków DRUGIEGO SEZONU

Ostatnimi czasy Leo nie rozpieszcza nas uśmiechami. Kreuje się albo na ponurego twardziela, albo na szaleńca, albo na cynika – i wtedy, jeśli uśmiech pojawia się na jego obliczu, wyjątkowo go nie zdobi. Ja mam sentyment do młodego Leo, z czasów Romea i Julii  czy Titanica, kiedy jego chłopięcy urok działał w pełni. Do dziś, kiedy przypadkiem natknę się w telewizji na niedocenionego Człowieka w żelaznej masce, i oglądam scenę, w której młody Filip parska śmiechem na widok prezentowanego mu przez Atosa dworskiego obuwia, uśmiecham się do niego. Brakuje mi takiego DiCaprio.

Sean Bean

Elizabeth Olsen jako SCARLET WITCH w materiale promującym Doktora Strangea w multiwersum obłędu Nowe sceny

Pod jednym z licznych filmików złożonych z fotosów aktora, które jego fanki (a zapewne i fani) zamieszczają na portalu YouTube, natknęłam się na komentarz, że kiedy Sean Bean się uśmiecha, niebiosa się otwierają. Coś w tym jest, ponieważ, podobnie jak Daniel Day-Lewis, Bean ma twarz stworzoną raczej do posępnych zadumań niż do radosnych grymasów. Uśmiech, kiedy się już pojawia, jest zaskakującej urody i rzeczywiście ma się wrażenie, że się nagle przejaśniło.

Jason Momoa

Jamie Bell radzi nie wracać do FANTASTYCZNEJ CZWÓRKI z 2015 roku Katastrofa

Okrutny Khal Drogo z kultowej już Gry o tron mimikę ma właściwą do charakteru, czyli żadną. Co najwyżej wybiera, którą brew groźnie zmarszczyć. Pod toną makijażu jednak ukrywa się słodka buźka potężnego nie tylko posturą, ale i sercem chłopca. Jason Momoa au naturel nie straszy, wręcz przeciwnie. To typowy „łagodny olbrzym”, pogodny i sympatyczny. O ile w przypadku innego przedstawiciela tego gatunku, Dwayne’a „The Rocka” Johnsona, spora część tego niewątpliwego uroku to umiejętnie budowany PR, o tyle Momoa wypada w tym wszystkim bardzo naturalnie. I urodziwie.

Agnieszka Stasiowska

Agnieszka Stasiowska

W filmie szuka różnych wrażeń, dlatego nie zamyka się na żaden gatunek. Uważa, że każdy film ma swojego odbiorcę i kiedy nie przemawia do niej, na pewno trafi w inne, bardziej skłonne ku niemu serce.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA