search
REKLAMA
News

KEVIN SPACEY zagra detektywa w filmie o mężczyźnie podejrzanym o pedofilię

Kevin Spacey po niemal czterech latach ma powrócić na ekrany.

Łukasz Budnik

23 maja 2021

REKLAMA

Gdy jesienią 2017 roku Anthony Rapp oskarżył Kevina Spaceya o napaść seksualną sprzed lat, kariera tego drugiego niemal natychmiast legła w gruzach. Pierwsze zarzuty pociągnęły za sobą kolejne i choć żadnego z co najmniej 20 z nich ostatecznie nie udowodniono, Spacey stał się wyrzutkiem Hollywood – usunięto go z serialu House of Cards, a w filmie Wszystkie pieniądze świata został zastąpiony Christopherem Plummerem.

Ostatnim filmem, w którym oglądaliśmy Spaceya, był Klub miliarderów, ogromna porażka finansowa (618 dolarów w weekend otwarcia). Media poinformowały jednak, że aktor ma wrócić na ekran i zagrać jedną z głównych ról we włoskim filmie L’uomo che disegnò Dio (Człowiek, który namalował Boga), reżyserowanym przez Franco Nero. W filmie wystąpi także żona Nero, Vanessa Redgrave. Spacey ma zagrać detektywa, który prowadzi śledztwo w sprawie oskarżeń wobec niewidomego artysty (potrafiącego namalować portret na podstawie głosu danej osoby) podejrzanego o pedofilię.

W rozmowie z ABC News, Nero wyraził radość, że Spacey zgodził się wystąpić w jego filmie, bo uważa go za znakomitego aktora. Sam Spacey w ostatnich latach rzadko pokazywał się publicznie, od czasu do czasu udostępniając w sieci jedynie filmiki, w których przemawiał do widzów (dwa razy zrobił to w wigilię Bożego Narodzenia). O swojej sytuacji napomknął w wypowiedzi sprzed roku, gdy wypowiadał się o skutkach pandemii.

Nikogo chyba nie zdziwi, że mój świat kompletnie zmienił się jesienią 2017. Moja praca, relacje i pozycja w przemyśle filmowym zniknęły w kilka godzin. Choć w podobnej sytuacji znaleźliśmy się z zupełnie innych powodów, mam wrażenie, że rozterki emocjonalne są takie same. Czuję empatię wobec tych, którym powiedziano że nie mogą wrócić do pracy, lub którym grozi jej utrata i nie mają nad tym absolutnie żadnej kontroli. (…) Musiałem zadać sobie pytanie: jeśli nie mogę grać, kim jestem?

Zdjęcia do nowego filmu z udziałem Spaceya mają ruszyć już wkrótce. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA