search
REKLAMA
Zestawienie

NAJDZIWNIEJSZE występy gwiazd

Jakub Zalewski

18 lutego 2021

REKLAMA

Bez ryzyka nie ma zabawy. Przez całą swoją karierę aktorzy zmuszeni są do przebierania w niezliczonej ilości ról oferowanych przez reżyserów. Do gwiazd kina rocznie spływa cała masa ofert. Wiele z nich jest dobrych, wiele złych. Są też role dziwaczne, które z jakiegoś powodu zostały przez nich przyjęte. Jakie były pobudki? Przełamywanie schematów i barier? Chęć zagrania czegoś nowego czy po prostu dobra gaża? Przedstawiam NAJDZIWNIEJSZE występy gwiazd.

Kirk Douglas Saturn 3

Zaczynamy od jednego z najpopularniejszych aktorów wszech czasów. Kirk Douglas należy do starej gwardii i ma za sobą występy w wielu znakomitych produkcjach, takich jak Ścieżki chwały, Spartakus czy Pasja życia. Nawet takiemu mistrzowi jak on zdarzyło się wybrać rolę, której nigdy w życiu byśmy mu nie przypisali. Saturn 3 to połączenie thrillera oraz sci-fi, a Douglas zgodził się przyjąć główną rolę Adama, który razem ze swoją partnerką stacjonuje na stacji kosmicznej z dala od Ziemi. Ich spokojne życie zakłócone jest przez Bensona, który zamierza zastąpić jednego z naukowców przez robota o imieniu Hector. Brzmi zachęcająco? Sprawdźcie sami. U boku Kirka Douglasa pojawili się także Farrah Fawcett oraz Harvey Keitel. Niestety film okazał się kompletną klapą. Spadła na niego fala krytyki, a duet Douglas–Fawcett otrzymał nominację do Złotych Malin.

Marlon Brando – Wyspa doktora Moreau

Kiedy słyszymy Marlon Brando, to wyobrażamy sobie Ojca Chrzestnego, Tramwaj zwany pożądaniem czy Czas apokalipsy. Trudno przypisywać inne role tak wybitnemu aktorowi. Jak zapewne przypuszczacie, jemu także zdarzyło się przyjąć się ofertę, którą powinien odrzucić z marszu. Wyspa doktora Moreau, podobnie jak jego poprzednik, miesza gatunki i łączy thriller z sci-fi. Opowiada historię doktora Moreau, który genetycznie eksperymentuje na ludziach. A teraz wyobraźcie sobie Brando, zobaczcie zdjęcie powyżej i połączcie to ze zdobytą statuetką na gali Złotych Malin. Zdecydowanie najdziwniejsza rola w jego karierze.

Sam Rockwell – Gentlemen Broncos

Sam Rockwell potrafi odnaleźć się zarówno w rolach dramatycznych, jak i komediowych. W 2009 roku wystąpił w filmie Jareda Hessa zatytułowanym Gentlemen Broncos. Wcielił się w postać Bronco, który jest bohaterem powieści napisanej przez literatów Benjamina oraz Chevaliera. Ta rola jest o tyle dziwna i odjazdowa, że Rockwell przełamuje tutaj wszystkie możliwe schematy. Siwy dziadek z bujnym wąsem ubrany w biało-różowe przebranie – coś zupełnie niestandardowego i niepasującego do Sama. Nigdy nie przypisałbym takiego wizerunku filmowego temu aktorowi.

Jon Voight – Anakonda

Trzeba przyznać, że Jon Voight ma ogromny talent i w całej swojej karierze przyjął role, które zostaną zapamiętane na długo. Za filmy Powrót do domu czy Nocny kowboj uhonorowany został wieloma nagrodami. Na pewnym etapie swojej drogi aktorskiej mężczyzna podjął decyzję o wzięciu udziału w projekcie o tytule Anakonda. Był to film klasy B opowiadający historię dokumentalistów, którzy zmuszeni są do polowania na ogromnego węża. Tę wpadkę, która brzmi bardziej jak tania rozrywka z nutką grozy, Voight przypłacił pierwszą nominacją do Złotej Maliny. Film rozbił bank, ale w ocenie krytyków nie był zachwycający.

George Clooney – Powrót zabójczych pomidorów

George Clooney to aktor wielkiej klasy, którego nie trzeba przedstawiać nikomu. Początek jego kariery to lata 90., kiedy wystąpił w takich filmach jak Od zmierzchu do świtu, Cienka czerwona linia czy Bracie, gdzie jesteś?, za który otrzymał Złotego Globa. Najdziwniejszym filmem, w którym wystąpił, był Powrót zabójczych pomidorów – historia, w której zabójcze pomidory wypowiadają wojnę ludzkości… Wyobraźnia ludzka nie zna granic, jednak jedynym powodem, dla którego Clooney zdecydował się wziąć udział w tym projekcie, był początek jego kariery. W taki sposób zarabiał na życie i akceptował większość spływających ofert.

Antonio Banderas – Parada oszustów

Ten aktor ma rzeszę fanów na całym świecie. Współpracował z czołowymi hiszpańskimi reżyserami – Pedro Almodóvarem, Robertem Rodriguezem i wieloma innymi z całego świata. Nawet słynny Antonio Banderas w swojej zróżnicowanej karierze aktorskiej podjął decyzję o zagraniu w taniej komedii, jaką była Parada oszustów. Film opowiada historię dwóch mężczyzn – Brata Edgara, który ukrywa się pod sutanną, sprzedając tanie skarpetki, oraz jego wspólnika Moralesa Pittmana (w tej roli Banderas). Oboje przemierzają Arkansas, wciskają ludziom towar słabej jakości, a na swojej drodze poznają wiele ciekawych osób.

Nicolas Cage Balanga na autostradzie

Na sam koniec perełka w postaci dziwacznego występu Nicolasa Cage’a, który w filmie Balanga na autostradzie nie został wymieniony w czołówce. W całej swojej karierze zanotował wiele ciekawych występów, ale trzeba przyznać, że ta mała rólka jest czymś bardzo nietypowym. Wcielił się w postać kierowcy czerwonego samochodu z krzywym nosem i specyficznym sposobem mówienia. Co tu dużo opowiadać, zobaczcie sami.

REKLAMA