search
REKLAMA
Zestawienie

NAJCIEKAWSZE premiery NETFLIKSA na 2020 rok

Przemysław Mudlaff

4 stycznia 2020

netflix 2020
REKLAMA

Początek roku to dla wielu publicystów filmowych idealny moment na interesujące podsumowania oraz rankingi najlepszych produkcji, które miały premierę w ciągu poprzednich 365 dni. Rzeczywiście 2019 rok był dla kinematografii niezwykle udany i wszelkie rankingi prezentują się imponująco. Całkiem niemała w tym zasługa tzw. internetowych wypożyczalni, a w szczególności Netfliksa, który w okresie ostatnich dwunastu miesięcy wyprodukował kilka bardzo wartościowych oryginalnych tytułów. W związku z powyższym warto przyjrzeć się także planowanym na 2020 rok nowym filmom i serialom proponowanym przez streamingowego potentata. Zwłaszcza że jego oferta wygląda całkiem interesująco.

W związku z tym, że o styczniowych premierach Netfliksa informowaliśmy was całkiem niedawno, pominę ten miesiąc i skupię się na późniejszych. Nadmienię również, że nie wszystkie z zestawionych poniżej tytułów mają zaplanowaną konkretną datę premiery. Niemniej uważam, że warto ich wyczekiwać. Sprawdźcie zresztą sami.

Seriale

Locke & Key

Na początek coś dla fanów adaptacji książek lub komiksów grozy. Wszyscy fani twórczości Joego Hilla doskonale wiedzą, z czym mają nadzieję mieć do czynienia. Każdemu innemu człowiekowi należy się natomiast krótkie wprowadzenie, zwłaszcza że w serialowym światku początku 2020 roku nazwisko Joe Hill będzie najprawdopodobniej odmieniane przez wszystkie przypadki (na początku stycznia premierę będzie miał serial AMC NOS4A2 na podstawie jego powieści). Amerykanin talent do pisania pasjonujących horrorów odziedziczył zapewne po ojcu – Stephenie Kingu. Twórczość Hilla obfituje w liczne powieści, opowiadania oraz właśnie serię komiksów Locke & Key, na podstawie której Netflix zrealizował podobno jak na razie jeden sezon serialu. Historia trójki rodzeństwa, które wraz z matką przeprowadza się do starego domu należącego do rodziny ich tragicznie zmarłego ojca, to dziwny (w dobrym tego słowa znaczeniu) horror z duchami, morderstwami, podróżami w czasie i przeskokami między wymiarami. Tytuł Locke & Key odnosi się do nazwiska rodziny i wspomnianej nowej posiadłości familii z ukrytymi kluczami do drzwi, których czasami lepiej nie otwierać. W związku z faktem, że Netflix ma całkiem niezłe referencje w kontekście wymienionych wyżej elementów dziwnych seriali grozy, wszyscy fani i zainteresowani produkcją mogą spać spokojnie. Właściwie aż do 7 lutego, czyli do premiery serialu, bo po tej dacie ze spokojnym snem mogą być już problemy. Twórcami produkcji są Carlton Cuse, którego nazwiskiem sygnowany był m.in. Bates Motel (2013–2017), oraz Meredith Averill, autorka serii Przeznaczeni (2014).

Pierwsze zdjęcie nawiedzonej posiadłości z serialu “Locke & Key”

Ratched

Sarah Poulson jako siostra Ratched.

Uwaga, zagadka! Z czym lub kim kojarzy wam się wymieniony w nagłówku tytuł planowanego na rok 2020 serialu Netfliksa? Tak! Ratched odnosi się do siostry Mildred z powieści Lot nad kukułczym gniazdem Kena Keseya z 1962 roku oraz filmu Miloša Formana pod tym samym tytułem z 1975 roku. Serial ma być swoistym prequelem wydarzeń z książki i nagrodzonego Oscarem dzieła czeskiego reżysera i opowiadać o latach młodości Mildred Ratched. Dowiemy się rzekomo, jakie sytuacje z życia siostry przełożonej oddziału psychiatrycznego zamieniły ją w znanego nam ludzkiego potwora. Sam pierwotnie uznałem pomysł stworzenia origin story Mildred Ratched za pomysł, delikatnie pisząc, chybiony, ale aktorzy, a także twórcy serialu rozbudzają nadzieję na interesującą produkcję. Wśród obsady poza Sarah Poulson w głównej roli znajdują się bowiem takie nazwiska jak Sharon Stone, Judy Davis, Rosanna Arquette, Amanda Plummer, Don Cheadle czy Vincent D’Onofrio. Autorami produkcji są natomiast niezwykle płodny „serialotwórca” Ryan Murphy (zbieżność z nazwiskiem McMurphy zapewne przypadkowa) oraz Evan Romansky.

Przemysław Mudlaff

Przemysław Mudlaff

Od P do R do Z do E do M do O. Przemo, przyjaciele! Pasjonat kina wszelkiego gatunku i typu. Miłośnik jego rozgryzania i dekodowania. Ceni sobie w kinie prawdę oraz szczerość intencji jego twórców. Uwielbia zostać przez film emocjonalnie skopany, sponiewierany, ale też uszczęśliwiony i rozbawiony. Łowca filmowych ciekawostek, nawiązań i powiązań. Fan twórczości PTA, von Triera, Kieślowskiego, Lantimosa i Villeneuve'a. Najbardziej lubi rozmawiać o kinie przy piwku, a piwko musi być zimne i gęste, jak wiecie co.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA