search
REKLAMA
Zestawienie

Kto mógłby zagrać w POLSKIEJ wersji AVENGERS?

Filip Pęziński

30 sierpnia 2020

REKLAMA

Niegdyś na łamach naszego portalu pojawił się tekst mojego redakcyjnego kolegi, w którym typował on, jakie postaci z polskich filmów i seriali mogłyby stworzyć rodzimą wersję Avengers – Mścicieli. Tym razem zabawmy się w dopasowywanie poszczególnych ról nie postaciom, lecz aktorom współcześnie pojawiającym się na ekranach. Koniecznie dajcie znać, jakie byłyby wasze propozycje!

Tony Stark – Marcin Dorociński

Marcin Dorociński nie raz udowadniał, jak wszechstronnym i utalentowanym jest aktorem, więc bez problemu odnalazłby się pewnie także w kinie superbohaterskim. Co więcej – ma ogromną charyzmę, dzięki której z pewnością zyskałby potrzebną sympatię i szacunek widzów, wcielając się w jednego z najpopularniejszych członków Avengers.

Kapitan Ameryka (Kapitan Polska) – Maciej Stuhr

Gdzie nam nad Wisłą z tym Kapitanem Ameryką. Jeśli polscy Avengers, to tylko z Kapitanem Polską na pokładzie. I chociaż oczywiście znalazłyby się środowiska, które wykluczyłyby pomysł angażu Macieja Stuhra do tej roli ze względu na jego prywatne, dla niektórych pewnie kontrowersyjne wypowiedzi, to nie o to tu przecież chodzi. Stuhr ma odpowiednią prezencję i warsztat. I tyle.

Thor – Paweł Domagała

Znany aktor i piosenkarz z pewnością musiałby mocno popracować nad sylwetką, która pozwoliłaby mu stać się polskim Chrisem Hemsworthem, ale myślę, że poza tym dobrze poradziłby sobie z rolą tak samo nieokrzesanego, co budzącego sympatię księcia Asgardu. Weź, bądź godny!

Bruce Banner – Dawid Ogrodnik

Jeden z najlepszych polskich aktorów i prawdziwy człowiek kameleon. W swoich występach pokazał już, że świetnie potrafi oddać na ekranie zagubienie, lęk i złość, a więc wszystkie cechy, które świetnie nadałyby się do zagrania Bruce’a Bannera.

Hulk – Tomasz Oświeciński

Gdyby twórcy polskich Avengers postanowili nie próbować swoich sił w tworzeniu cyfrowego Hulka, śmiało mogliby skorzystać z pomocy Tomasza Oświecińskiego, który w odpowiedniej charakteryzacji zapewne dobrze wypadłby jako wściekłe, niszczące wszystko na swojej drodze monstrum.

Czarna Wdowa – Vanessa Aleksander

Być może Vanessa Aleksander jest nieco za młoda do tej roli (warto jednak pamiętać, że Scarlett Johansson w Iron Manie 2 była zaledwie dwa lata od niej starsza), ale gwiazda głośnego Hejtera ma moim zdaniem odpowiednią prezencję, talent i seksapil, które z powodzeniem pozwoliłyby zagrać kobiecą reprezentantkę drużyny.

Hawkeye – Sebastian Fabijański

Kiedyś kojarzący się z rolami u Patryka Vegi, dzisiaj próbuje na nowo budować wizerunek. Ostatnio z powodzeniem został nowym „psem” w trzecich Psach Władysława Pasikowskiego, gdzie zresztą grał snajpera. Czy nie jest to idealne wprowadzenie do roli Clinta Bartona? Tylko prosimy, Sebastian, nie nagrywaj do polskich Avengers piosenki.

Loki – Bartosz Bielenia

Bielenia podbił serca widzów zeszłoroczną rolą w Bożym Ciele, gdzie wcielił się w chłopaka, który udaje księdza w wiejskim kościele. Na pewno świetnie poradziłby sobie w roli Lokiego, który potrafi rozbroić urokiem osobistym, ale też stanowi dla bohaterów niemałe zagrożenie. To postać bardzo charyzmatyczna, a tej cechy Bieleni nie brakuje.

Nick Fury – Bogusław Linda

Linda jako szef SHIELD? No ba! Spróbujcie wyobrazić sobie, jak wypowiada oryginalne kwestie z filmu Jossa Whedona, w tym tę, gdzie sprzeciwia się decyzji rady, nazywając ją idiotyczną. Na pewno by nie zawiódł!

Co myślicie o tych wyborach? Może macie własne? Dajcie znać w komentarzach.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA