search
REKLAMA
Zestawienie

AKTORKI w słynnych MĘSKICH ROLACH. Pomarzyć dobra rzecz…

Filip Pęziński

7 lutego 2019

Fallout
REKLAMA

Światowe kino coraz bardziej stawia na różnorodność – mężczyźni coraz częściej dzielić muszą się czasem ekranowym ze swoimi koleżankami, powstaje coraz więcej filmów z kobietami w rolach głównych i tytułowych, uznane serie i marki odważniej stawiają właśnie na kobiety. W poniższym zestawieniu prezentuję kilka kultowych męskich postaci ze świata kina i zastanawiam się, kto mógłby wcielić się w ich żeńskie odpowiedniki.

A już na tym etapie apeluję o trochę luzu i wyciągnięcie kija z wiadomej części ciała!

Axel Foley (Gliniarz z Beverly Hills) – Tessa Thompson

Jak bumerang wciąż powracają plotki i doniesienia o próbie reaktywacji Gliniarza z Beverly Hills, serii sensacyjnych komedii z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku z Eddiem Murphym w roli tytułowej. Słyszałem już o kontynuacji, reboocie i wersji serialowej. Trudno do końca stwierdzić, dlaczego Hollywood aż tak tęskni za Axelem Foleyem, ale rzeczywiście sztuka komedii sensacyjnych w Stanach Zjednoczonych nieco podupadła i trudno znaleźć dzisiaj tytuły trzymające poziom właśnie filmów z Murphym czy oryginalnych Zabójczych broni. Być może zatem wzorzec w postaci uznanej marki byłby wskazany. Warto by jednak było przesunąć Axela na drugi plan, a na pierwszym przedstawić nową gwiazdę – tak jak zrobiono to w przypadku Creeda. Z pomocą mogłaby przybyć obecna właśnie na planie filmów o pięściarzu Tessa Thompson. Charyzmatyczna aktorka z dużym wyczuciem komediowym śmiało mogłaby wprowadzić gliniarza z Beverly Hills w XXI wiek.

Ethan Hunt (Mission: Impossible) – Gal Gadot

gal gadot

Wbrew temu, w co zapewne wierzy sam główny zainteresowany, Tom Cruise nie robi się młodszy i nie będzie mógł uchodzić za główną gwiazdę serii Mission: Impossible do końca świataOczywiście dzień przekazania warty nie nadejdzie lada moment, bo Cruise zapowiedział niedawno powrót w kolejnych dwóch odsłonach serii, które będą kręcone jednocześnie przez reżysera Christophera McQuarriego i których premiery zapowiedziano, kolejno, na wakacje 2021 i 2022 roku. Jednak może po zakończeniu prac nad siódmą i ósmą (!) odsłoną serii Cruise zdecydowałby się na odejście w cień i wprowadzenie nowej twarzy misji niemożliwych. Naturalnym, biorąc pod uwagę dzisiejsze trendy, wyborem byłoby postawienie na postać kobiecą, a tutaj idealnym nazwiskiem wydaje się Gal Gadot – kochana przez Amerykę aktorka w przeszłości odbyła w rodzinnym Izraelu służbę wojskową, od początku kariery stawia na kino akcji i udało jej się nawet, w komediowych Szpiegach z sąsiedztwa, wcielić już w postać szpiega.

Hannibal Lecter – Robin Wright

robin wright

Postać Hannibala Lectera – wyrafinowanego, eleganckiego mordercy o pociągach kanibalistycznych – fascynuje nieprzerwanie od 1981 roku, kiedy zadebiutował on na kartach powieści Czerwony smok Thomasa Harrisa. Powrócił jeszcze w trzech książkach, pojawił się w pięciu filmowych ekranizacjach i liczącym trzy sezony serialu. Dzisiaj, dzięki takim tytułom jak Mindhunter, Dom, który zbudował Jack, Taśmy Teda Bundy’ego czy zapowiedzianemu na tegoroczne lato filmowi Quentina Tarantino, motyw seryjnego mordercy przeżywa nową młodość. Zdziwi mnie zatem, jeśli Hollywood w końcu nie przypomni sobie o swoim ulubionym kinowym kanibalu. Do tej pory w kultową postać wcielali się tacy wielcy światowego kina jak Brian Cox, Anthony Hopkins, Mads Mikkelsen i – wyjątkowo nie aż tak wielki – Gaspard Ulliel. Czas może zatem na na wielką aktorkę? Ja widziałbym tu Robin Wright – pociągającą, charyzmatyczną kobietę z wielką klasą i ze zdobytymi na planie House of Cards predyspozycjami do wcielenia się w elegancką psychopatkę.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA