search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Filmy na NETFLIKSIE do obejrzenia w oczekiwaniu na TENET. Lista tytułów

Łukasz Budnik

6 sierpnia 2020

REKLAMA

Trwa oczekiwanie na Tenet Christophera Nolana. Na tę chwilę światowa premiera widowiska zaplanowana jest na koniec sierpnia, zaś w USA film ma trafić na ekrany kilka dni później, na początku września. Redaktor portalu Movieweb w oczekiwaniu na premierę przygotował zestaw filmów, którymi można sobie zająć wieczory czekając na dzieło Nolana.

Sam autor zaznacza, że żaden z tych tytułów nie może równać się ze skalą Tenet, ale może stanowić przyjemną odskocznię od oczekiwania. Wszelkie powiązania fabularne zostały określone na podstawie zapowiedzi tego, czego możemy oczekiwać w filmie Nolana.


1. Domysł (2020) – historia Pipy, detektyw, która wraz ze starszym policjantem próbuje rozwikłać zagadkę śmierci młodej dziewczyny. Autor oryginalnego artykułu wyróżnia styl wizualny i nakreślenie sposobu działania policji, co może kojarzy się z Tenet.

2. Kod 8 (2019) – połączenie akcji, dramatu i kryminału, które – podobnie jak Tenet – ma niemałą skalę. Fabuła opowiada o obdarzonym supermocą mężczyźnie, który chce użyć zakazanych zdolności by zdobyć pieniądze na leczenie mamy.

3. Otherlife (2017) – autor artykułu pisze o tym, że produkowane przez Netflixa filmy SF są dobrym materiałem na to, by zająć czas przed TenetOtherlife opowiada o Ren, dziewczynie która opracowuje lek wywołujący skompresowane czasowo iluzje wirtualnej rzeczywistości i rozważa, jak go wykorzystać.

4. Zagłada (2018) – film opowiada o nękanym koszmarami o inwazji obcych mężczyźnie, który konfrontuje się ze swoją wizją gdy mieszkańcy Ziemi zaczynają być eksterminowani. Z Tenet – według autora artykułu – wiąże go koncept bohatera który musi utrzymać bezpieczeństwo innych istnień.

5. Zagubiona kula (2020) – tytułowa kula to przedmiot, który musi odnaleźć oskarżony o morderstwo mechanik, aby dowieść swojej niewinności. Połączenie akcji, thrillera i dramatu.

6. W cieniu księżyca (2019) – historia detektywa, który od lat pogrąża się w obsesji na punkcie seryjnej morderczyni, której zbrodnie trudno wyjaśnić.

Poniżej inne tytuły wymienione w oryginalnym artykule, ale niedostępne na polskim Netfliksie:

  • Tylko (2019) – dostępne u nas na HBO Go
  • Snowpiercer: Arka przyszłości
  • Goldeneye
  • Atlas chmur

Tutaj znajdziecie oryginalny tekst.

Grafika główna: Movieweb

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA