search
REKLAMA
Znalezione w sieci

10 HORRORÓW polecanych przez QUENTINA TARANTINO. Lista tytułów

Łukasz Budnik

6 czerwca 2020

REKLAMA

Quentin Tarantino to jeden z tych twórców, który często dzieli się z widzami swoimi ulubionymi filmami, jak również tymi, które miały wpływ na jego twórczość. Kilka dni temu reżyser zdradził na przykład, który film uważa za najlepsze dzieło ostatniej dekady. Tymczasem na portalu Taste of Cinema zebrano w jedną listę 10 horrorów, które Tarantino polecał przy różnych okazjach.


Lista, według oryginalnej kolejności, przedstawia się tak:

10. Pełzająca śmierć (2019) – jeden z trzech ulubionych zeszłorocznych filmów Tarantino to historia ojca i córki, którzy walczą o przetrwanie w starciu z aligatorami.

09. Slaughter Hotel (1971) – Klaus Kinski w filmie giallo opowiadającym o serii morderstw z ręki zamaskowanego mężczyzny, do których dochodzi w klinice psychiatrycznej dla kobiet.

08. Moja krwawa walentynka (1981) – jeden z najsłynniejszych slasherów, którego fabuła opowiada o ocalonym z wypadku górniku wznawiającym serię walentynkowych morderstw w celu pomszczenia pracowników zabitych w kopalni.

07. Gra wstępna (1999) – jeden z ulubionych filmów Tarantino. Dzieło Miike Takashiego skupia się na wdowcu, który organizuje casting aby znaleźć sobie nową żonę.

06. Czarne święto (1963) – nowelowy horror w reżyserii Mario Bavy, jednego z ulubionych twórców Tarantino. W filmie oglądamy trzy opowieści, których bohaterami są kolejno zakonnica, prostytutka i wampir.

“Gra wstępna”

05. Pojedynek potworów (1966) – horror science fiction. Z laboratorium ucieka stwór nazwany gargantua, a na terenie Japonii zaczynają ginąć ludzie. Okazuje się, że potwory mogą być dwa. To właśnie ten film zainspirował walkę Czarnej Mamby i Elle Driver w drugiej części Kill Bill.

04. Szalona miłość (1935) – horror ten opowiada o doktorze Gogolu, który zakochuje się w aktorce Yvone Orlac, która jest żoną pianisty Stephena Orlaca. Mężczyzna doznaje poważnych obrażeń dłoni, a Yvone zwraca się o pomoc do Gogola. Przynosi to niespodziewane skutki.

03. Skóra, w której żyję (2011) – film Pedro Almodóvara przedstawia historię chirurga plastycznego który pracuje nad stworzeniem syntetycznej ludzkiej skóry, a swoje doświadczenia przeprowadza na kobiecie trzymanej w domu.

02. Święta krew (1989) – ostatni w pełni autorski film Alejandro Jodorowsky’ego – historia o okrucieństwie i fanatyzmie religijnym, które prowadzą do obłędu. Tarantino wzorował się na jednej ze scen z tego filmu podczas tworzenia Pulp Fiction (Butch i katana).

01. Potwór (1973) – opowieść o próbach złapania mordercy grasującego w nadmorskim hotelu i polującym na kobiety o blond włosach.


Ile z tych filmów widzieliście?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA