QUENTIN TARANTINO wymienia swoje ulubione filmy z 2019 roku

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Quentin Tarantino wymienił Pełzającą śmierć z Kayą Scodelario jako swój ulubiony film 2019 roku. Niedawno reżyser po raz kolejny został zapytany o to samo i uzupełnił listę o dwie kolejne produkcje. 

Krytyk filmowy Erick Weber zapytał Tarantino o czołówkę tegorocznych faworytów. Okazało się, że Pełzająca śmierć spadła na drugie miejsce, a wyprzedził ją Irlandczyk Martina Scorsesego. Miejsce trzecie zajął z kolei Doktor Sen, kontynuacja Lśnienia, w której Ewan McGregor wciela się w rolę dorosłego Danny’ego Torrance’a, syna postaci granej w oryginale przez Jacka Nicholsona.

Spośród wymienionych filmów to właśnie Irlandczyk cieszył się największym powodzeniem wśród widzów i krytyków, choć i Pełzająca śmierć znalazła swoich fanów. Doktor Sen, jakkolwiek został całkiem nieźle przyjęty przez recenzentów, okazał się rozczarowaniem w box offisie.

Niewykluczone, że tegoroczne dzieło Tarantino – Pewnego razu… w Hollywood podczas tegorocznych Oscarów zmierzy się w kilku kategoriach z Irlandczykiem. Któremu filmowi kibicowalibyście w tym przypadku?

Ostatnio dodane