search
REKLAMA
News

Zajrzyjcie za kulisy REBEL MOON, nowej space opery Zacka Snydera. Jest też nowy plakat

“Rebel Moon” zadebiutuje w tym roku.

Łukasz Budnik

19 czerwca 2023

REKLAMA

Zack Snyder jeszcze w tym roku pokaże widzom swój nowy projekt. Będzie to Rebel Moon, oryginalna space opera, która została zainspirowana światem Star Wars i twórczością Akiry Kurosawy.

Podobnie jak Armia umarłych, nowy film Snydera powstał dla Netflixa. Reżyser już od lat planował realizację filmu nawiązującego do Gwiezdnych wojen i kina Kurosawy; w 2013 roku mówiło się o tym, że pracuje nad produkcją osadzoną w świecie stworzonym przez George’a Lucasa, zainspirowaną Siedmioma samurajami. Trzon planowanej wówczas historii zostanie zachowany w przypadku Rebel Moon, do którego Snyder napisał także scenariusz wraz z Shayem Hattenem i Kurtem Johnstadem. Reżyser w ostatnich latach pracował nad budową świata swojego nadchodzącego widowiska i chciałby, żeby było ono początkiem serii.

Historia w Rebel Moon ma skupić się na młodej kobiecie z tajemniczą przeszłością, która poszukuje wojowników na różnych planetach, aby ochronić swoją kolonię przed armią tyrana zwanego Balisarius. Nieco więcej na temat szczegółów zdradzał sam Snyder:

Ten film o planecie, która nie jest w naszym… To kosmiczne fantasy, więc nie ma tu Ziemi. To planeta farmerów, jest tam pewna społeczność. W okolicy przebywa trochę złoczyńców z armii innych światów i potrzebują pożywienia. Chcą, by pomogli im ludzie z wioski, podczas gdy oni będą prowadzić swoją wojnę. Oczywiście nie będą prosić w miły sposób, a efektem zapewne będzie zniszczenie samej wioski. Mieszkańcy decydują się walczyć, więc muszą wyruszyć w kosmos i znaleźć wojowników, którzy im pomogą.

Główną rolę w Rebel Moon zagra Sofia Boutella. Oprócz niej, w obsadzie są jeszcze Anthony Hopkins (rola głosowa) Charlie Hunnam, Djimon Hounsou, Doona Bae, Ray Fisher, Jena Malone, Staz Nair, E. Duffy, Charlotte Maggi oraz Sky Yang. Premiera 22 grudnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA