search
REKLAMA
News

ZACK SNYDER przedstawił zarys fabuły REBEL MOON, swojej space opery

“Rebel Moon” powstaje dla Netflixa.

Łukasz Budnik

10 listopada 2022

rebel moon 1
REKLAMA

Zack Snyder pracuje właśnie nad nowym projektem. Będzie to Rebel Moon, oryginalna space opera, która została zainspirowana światem Star Wars i twórczością Akiry Kurosawy.

Podobnie jak Armia umarłych, nowy film Snydera powstanie dla Netflixa. Reżyser już od lat planował realizację filmu nawiązującego do Gwiezdnych wojen i kina Kurosawy; w 2013 roku mówiło się o tym, że pracuje nad produkcją osadzoną w świecie stworzonym przez George’a Lucasa, zainspirowaną Siedmioma samurajami. Trzon planowanej wówczas historii zostanie zachowany w przypadku Rebel Moon, do którego Snyder napisał także scenariusz wraz z Shayem Hattenem i Kurtem Johnstadem. Reżyser w ostatnich latach pracował nad budową świata swojego nadchodzącego widowiska i chciałby, żeby było ono początkiem serii.

Historia w Rebel Moon ma skupić się na młodej kobiecie z tajemniczą przeszłością, która poszukuje wojowników na różnych planetach, aby ochronić swoją kolonię przed armią tyrana zwanego Balisarius. Nieco więcej na temat szczegółów Snyder opowiedział, gdy ostatnio pojawił się w programie Preston & Steve Show.

Ten film o planecie, która nie jest w naszym… To kosmiczne fantasy, więc nie ma tu Ziemi. To planeta farmerów, jest tam pewna społeczność. W okolicy przebywa trochę złoczyńców z armii innych światów i potrzebują pożywienia. Chcą, by pomogli im ludzie z wioski, podczas gdy oni będą prowadzić swoją wojnę. Oczywiście nie będą prosić w miły sposób, a efektem zapewne będzie zniszczenie samej wioski. Mieszkańcy decydują się walczyć, więc muszą wyruszyć w kosmos i znaleźć wojowników, którzy im pomogą.

rebel moon 3

Główną rolę w Rebel Moon zagra Sofia Boutella. Oprócz niej i Hopkinsa, w obsadzie są jeszcze  Charlie Hunnam, Djimon Hounsou, Doona Bae, Ray Fisher, Jena Malone, Staz Nair, E. Duffy, Charlotte Maggi oraz Sky Yang i Anthony Hopkins w głosowej roli.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA