search
REKLAMA
News

WILLEM DAFOE ma pomysł na sequel JOKERA z nim i Joaquinem Phoenixem

Willem Dafoe od lat wskazywany jest jako idealny odtwórca roli Jokera.

Łukasz Budnik

18 stycznia 2022

dafoe joker e1570560790318
REKLAMA

Jedną z największych gwiazd Spider-Mana: Bez drogi do domu okazał się Willem Dafoe, który powtórzył rolę Zielonego Goblina z trylogii Sama Raimiego i zachwycił widzów swoją rolą antagonisty. Aktor od lat łączony jest przez fanów także z innym słynnym złoczyńcą z komiksów – Jokerem. Okazuje się, że Dafoe ma swój pomysł na udział w filmie o tej postaci.

W wywiadzie z GQ Dafoe został spytany, czy lubi grać złoczyńców. Aktor odpowiedział, że nie rozpatruje tego w takich kategoriach i skupia się po prostu na tym, że gra daną postać. Następnie odniósł się do pomysłu na zagranie Jokera.

Myślę, że interesujące byłoby wprowadzenie naśladowcy Jokera. Moglibyśmy mieć zarówno pojedynek dwóch Jokerów jak i kogoś, kto się za niego podaje. To otwiera możliwości na ciekawą historię, szczególnie, jeśli mielibyśmy Jokera Joaquina Phoenixa oraz kogoś, kto imitowałby lub plagiatował jego działania. Myślałem o tym, ale nikomu o tym nie mówiłem, jesteś pierwszą osobą.

willem dafoe joker 1

Temat kontynuacji Jokera z Phoenixem przewija się już od czasu premiery filmu w 2019 roku, jednak dotychczas nic nie zostało oficjalnie potwierdzone. Dzieło Todda Phillipsa było nominowane do Oscara dla najlepszego filmu i przyniosło Phoenixowi statuetkę dla najlepszego aktora.

Okaże się, czy komentarze Dafoe na nowo wzbudzą zainteresowanie tematem sequela.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA