search
REKLAMA
News

VENOM 2: CARNAGE będzie najkrótszą aktorską adaptacją komiksu? Potencjalny czas trwania filmu

Venom 2: Carnage zadebiutuje w Polsce 15 października.

Łukasz Budnik

11 września 2021

REKLAMA

Zbliża się premiera drugiego Venoma. W reżyserowanym przez Andy’ego Serkisa sequelu pt. Venom 2: Carnage tytułowy bohater zmierzy się z Cletusem Kasadym, brutalnym seryjnym mordercą, doskonale znanym wśród fanów komiksu jako Carnage. W Kasady’ego wciela się Woody Harrelson, który pojawił się już w scenie po napisach z części pierwszej, gdy grany przez Toma Hardy’ego Eddie Brock odwiedził go w więzieniu. Antagonista także zostanie opanowany przez symbionta.

Kontynuacja miała trafić do kin już 25 czerwca 2021 roku, później została jednak przesunięta na 17 września. Ostatecznie widowisko na ekrany trafi na ekrany 1 października, a w Polsce 15 października. Oprócz Hardy’ego i Harrelsona, w filmie pojawi się znana także z części pierwszej Michelle Williams oraz Naomie Harris i Stephen Graham. Pierwszy Venom nie spotkał się z dobrymi opiniami ze strony krytyków, ale wzbudził sympatię widzów i stał się sukcesem finansowym, zarabiając 856 milionów dolarów na całym świecie.

Tymczasem sieci kinowe dodały sequel Venoma do swoich repertuarów. Jeśli prawdą okaże się czas trwania podany na stronach Fandango i AMC Theatres, produkcja potrwa zaledwie 90 minut. Oznacza to, że będzie nie tylko ponad 20 minut krótsza poprzednika, lecz także stanie się najkrótszą aktorską adaptacją komiksu. Warto jednak dodać, że już na stronie Cinemark podany czas trwania to 95 minut – czekamy zatem na oficjalne potwierdzenie. Przypomnijmy przy okazji, że nowy Venom otrzymał kategorię wiekową PG-13.

Przy okazji promocji filmu, Tom Hardy wypowiadał się już na temat części trzeciej. Aktor zapewniał, że studio jest zadowolone z sequela i wyraził nadzieję, że Venom 2: Carnage będzie na tyle dużym sukcesem, by zakończenie trylogii dostało zielone światło. Hardy wyznał też, że bardzo chciałby, aby na ekranie doszło do spotkania Venoma i Spider-Mana. Aktor miał duży wkład w tworzenie zarysu historii, którą zobaczymy w części drugiej – w napisach zostanie wymieniony także jako jej autor.

Poniżej zwiastun filmu:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA