search
REKLAMA
News

MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA zignoruje dotychczasowe sequele? Sugeruje to oficjalny opis

Nowy “Matrix” trafi do kin 17 grudnia.

Łukasz Budnik

11 września 2021

REKLAMA

Zbliża się premiera czwartego filmu z serii Matrix, zatytułowanego Matrix Zmartwychwstania. Przedwczoraj do sieci trafił pierwszy zwiastun, który wzbudził oczywiście niemałe poruszenie. Wraz z nim pojawił się opis produkcji, który sugeruje, że Zmartwychwstania mogą zignorować wydarzenia z dotychczasowych sequeli – Reaktywacji oraz Rewolucji.

W opisie czytamy:

“Matrix Zmartwychwstania” to kontynuacja historii zaprezentowanej w pierwszym “Matriksie”. Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss powracają jako ikony Neo i Trinity w rozwinięciu ich historii, która zabiera nas z powrotem do Matrixa i w głąb króliczej nory. Nowa przygoda wypełniona jest akcją o epickiej skali i została osadzona w znajomym, jednak nawet bardziej prowokującym świecie, gdzie rzeczywistość jest kwestią subiektywną i należy uwolnić swój umysł, by ujrzeć prawdę. 20 lat po pierwszym filmie, marka która pomogła zdefiniować popkulturę na przełomie wieków wraca, by kontynuować i rozwinąć oryginalny film. (…)

Widzowie zastanawiają się nad słowami o kontynuacji i rozwinięciu pierwszego filmu – według nich to one właśnie są sugestią, że Lana Wachowski postanowiła zignorować wcześniejsze sequele, idąc tą samą ścieżką, co m.in. twórcy serii Halloween. Fabuła Zmartwychwstań jest jednak na tyle zagadkowa, że bez oficjalnego potwierdzenia trudno stwierdzić ostatecznie, czy wątki z Rewolucji zostaną wzięte pod uwagę w nowej odsłonie. Ostatni dotąd film z serii pojawił się w 2003 roku i nie zachwycił krytyków – w serwisie Rotten Tomatoes zarejestrowano jedynie 35% pozytywnych recenzji.

W widowisku reżyserowanym przez Lanę Wachowską Keanu Reeves powróci jako Neo, a Carrie Anne-Moss jako Trinity. Poza nimi, w obsadzie znajdą się również Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff, Jessica Henwick oraz Priyanka Chopra i Christina Ricci.

Widowisko zadebiutuje w Polsce 17 grudnia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA