search
REKLAMA
News

Twórcy DIUNY mówią o tym, dlaczego dziś jest szczególnie ważna

Łukasz Budnik

11 września 2020

REKLAMA

Przedwczoraj zadebiutował pierwszy zwiastun Diuny, widowiska science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve’a. Opublikowanie materiału promocyjnego zbiegło się z wywiadem, jakiego reżyser i obsada udzielili popularnemu prezenterowi, Stephenowi Colbertowi. 

Podczas rozmowy twórcy Diuny poruszyli temat tego, jak szczególnie ważna jest Diuna w dzisiejszych czasach, choć literacki oryginał powstał w 1965 roku. Villeneuve powiedział:

To film o zdolności przystosowania się do wielu nadchodzących zmian. Dlatego uważam, że dziś jest bardziej istotny, niż kiedykolwiek.

Swoją opinię dorzuciła też Sharon Duncan-Brewster, która wciela się w porucznik Kynes.

To będzie wielki moment – ludzie będą mogli nie tylko doświadczyć czegoś znakomitego i uczty dla czegoś, lecz także czegoś, co powinniśmy zabrać ze sobą w sercu. Ten film może zainspirować zmianę.

To nie pierwszy raz, gdy Villeneuve mówił o tematach podejmowanych przez Diunę. Niegdyś wspominał, że jego temat pokaże jak ludzkość próbuje wpłynąć na naturę i jak może to doprowadzić do katastrofy.

Diuna planowo ma zadebiutować 18 grudnia tego roku. Poniżej możecie obejrzeć pełny wywiad z reżyserem i obsadą:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA