search
REKLAMA
News

Do sieci trafił zwiastun dokumentu o GRECIE THUNBERG

Łukasz Budnik

11 września 2020

REKLAMA

13 listopada na platformie Hulu zadebiutuje dokument I Am Greta, opowiadający nastoletniej aktywistki która w przeciągu kilku miesięcy zdobyła międzynarodową sławę i została nazwana Człowiekiem Roku według tygodnika “Time”. Film dokumentalny wyreżyserował Nathan Grossman, a produkcją zajęła się firma B-Reel Films

Pochodząca ze Szwecji Thunberg jest córką śpiewaczki operowej Maleny Ernman i aktora Svantego Thunberga. W 2018 aktywistka protestowała pod siedzibą szwedzkiego parlamentu, a jej postulaty dotyczyły respektowania porozumienia paryskiego oraz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Pojawiała się również w Londynie i Brukseli, a rok temu wzięła udział w katowickim szczycie klimatycznym. W sierpniu tego roku przepłynęła Atlantyk (nie lata samolotami ze względu na ich szkodliwość na atmosferę) i wzięła udział w szczycie ONZ, gdzie wygłosiła słynne już przemówienie do liderów państw, po którym została nazwana największym głosem w najważniejszej sprawie dla planety.

Ekipa filmowa śledziła Thunberg poczynając od jej samodzielnych strajków, dokumentując jej “misję uświadomienia świata o potrzebie pilnego działania w sprawie kryzysu klimatycznego”. Sama nastolatka wspomniała niedawno (przy okazji wideokonferencji z okazji festiwalu w Wenecji), że kręcenie dokumentu było na tyle nieinwazyjne, że niekiedy wątpiła w fakt, że to profesjonalny film.

Jesteście zainteresowani tym filmem?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA