search
REKLAMA
News

TOMASZ KOT w głównej roli u znanego hiszpańskiego reżysera!

Łukasz Budnik

7 listopada 2019

REKLAMA

Tomasz Kot kontynuuje prężny rozwój swojej kariery. “Variety” informuje, że polski aktor zagra jedną z dwóch głównych ról w filmie A Perfect Enemy. Produkcję wyreżyseruje Kike Maíllo, autor nagradzanej Evy

Film jest adaptacją powieści Amelie Nothomb i ma być thrillerem, który według zapowiedzi będziemy oglądać na skraju fotela. Kot wcieli się w architekta Jeremy’ego, który zostaje na lotnisku zaczepiony przez kobietę (Athena Strates) i przegapia przez nią lot. Ich spotkanie wkrótce przeradza się w coś dużo bardziej złowieszczego, niż mogłoby się wydawać. Maíllo tak wypowiedział się o filmie:

Jako reżyserem jestem zafascynowany konceptem gry z widzem i zaangażowania go w rozwiązanie zagadki, tak, by próbował znaleźć rozwiązanie zagadki zanim jeszcze my odpowiemy na wszystkie pytania.

Film na rynkach zagranicznych będzie reprezentować filma Pulsar, która zajmować się też będzie między innymi nadchodzącym projektem Nicolasa Windinga RefnaA Perfect Enemy produkowane będzie przez Sabado Peliculas i francuską firmę The Project. Przedstawiciele obu firm są podekscytowani perspektywą połączenia jakości scenariusza, osoby utalentowanego reżysera i obsady.

Film ma planowo zadebiutować w kolejnym roku w okresie jesiennym, tak, aby załapał się na sezon festiwalowy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA