search
REKLAMA
News

TOMASZ KOT na pierwszym zdjęciu promocyjnym z “A Perfect Enemy”

Łukasz Budnik

20 stycznia 2020

REKLAMA

Tomasz Kot kontynuuje prężny rozwój swojej kariery. Jak dowiedzieliśmy się w listopadzie zeszłego roku, polski aktor gra jedną z głównych ról w filmie A Perfect Enemy, produkcji którą reżyseruje Kike Maíllo, autor nagradzanej Evy

Film jest adaptacją powieści Amelie Nothomb i ma być thrillerem, który według zapowiedzi będziemy oglądać na skraju fotela. Kot wcieli się w architekta Jeremy’ego Angusta, który zostaje na lotnisku zaczepiony przez kobietę (Athena Strates) i przegapia przez nią lot. Ich spotkanie wkrótce przeradza się w coś dużo bardziej złowieszczego, niż mogłoby się wydawać. Maíllo tak wypowiedział się o filmie:

Jako reżyserem jestem zafascynowany konceptem gry z widzem i zaangażowania go w rozwiązanie zagadki, tak, by próbował znaleźć rozwiązanie zagadki zanim jeszcze my odpowiemy na wszystkie pytania.

Tomasz Kot w filmie “A Perfect Enemy”

Film na rynkach zagranicznych będzie reprezentować filma Pulsar, która zajmować się też będzie między innymi nadchodzącym projektem Nicolasa Windinga RefnaA Perfect Enemy produkowane jest przez Sabado Peliculas i francuską firmę The Project. Przedstawiciele obu firm są podekscytowani perspektywą połączenia jakości scenariusza, osoby utalentowanego reżysera i obsady.

Według wcześniejszych zapowiedzi, film ma planowo zadebiutować w tym roku w okresie jesiennym – tak, aby załapał się na sezon festiwalowy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA