search
REKLAMA
News

DAVID LYNCH przesłuchuje małpę w krótkometrażowym filmie na Netfliksie

Łukasz Budnik

20 stycznia 2020

REKLAMA

David Lynch obchodzi dzisiaj 74. urodziny. Zapewne z tej okazji na Netfliksie pojawił się krótkometrażowy film z udziałem reżysera.

Co zrobił Jack? trwa 17 minut. Lynch wciela się w policjanta, który w mieszkaniu znajdującym się w pobliżu dworca przesłuchuje mówiącą małpę podejrzaną o morderstwo. Produkcja powstała w 2016 i została w międzyczasie pokazana na festiwalach, nigdy wcześniej nie trafiła jednak do dystrybucji, aż do dziś – jest więc to w praktyce film Netfliksa.

Tutaj możecie obejrzeć krótkometrażówkę (oczywiście jeśli posiadacie konto w serwisie). 

Okaże się, czy premiera Co zrobił Jack? na platformie oznacza początek współpracy serwisu i Lyncha – być może reżyser zrealizuje dla Netfliksa inne projekty, które równie nagle zostaną udostępnione dla użytkowników? Do tej pory ostatnie dzieło Lyncha to trzeci sezon Twin Peaks zrealizowany dla stacji Showtime.

Chcielibyście, aby Lynch zrealizował kolejne pełnometrażowe filmy?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA