search
REKLAMA
News

TOM HANKS wymienił trzy ulubione filmy ze swoim udziałem. Wśród nich ATLAS CHMUR Wachowskich

Tom Hanks wybrał filmy na podstawie doświadczeń przy ich kręceniu.

Łukasz Budnik

10 listopada 2021

Atlas chmur 1
REKLAMA

Tom Hanks w ciągu trwającej kilka dekad kariery pojawił się w wielu uznanych i lubianych produkcjach. Które z nich on sam ceni sobie najbardziej? Na to pytanie odpowiedział ostatnio w podcaście “Bill Simmons Podcast”. 

Aktor podkreślił, że swojego wyboru dokonuje na podstawie osobistych doświadczeń podczas kręcenia każdego z tytułów. Na trzecim miejscu Hanks wymienił Atlas chmur sióstr Wachowskich, science fiction oparte na powieści Davida Mitchella z 2004 roku. Aktor wystąpił tam u boku Halle Berry w kilku rolach, jako kolejne reinkarnacje bohaterów. Hanks stwierdził, że było to jedno z najbardziej magicznych doświadczeń w jego życiu, tworzone “z nadzieją, marzeniami i w kręgu miłości”. Aktor podkreślił, że w obsadzie znaleźli się fantastyczni ludzie, którzy dawali z siebie wszystko (w produkcji pojawili się Jim Broadbent, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Doona Bae, Ben Whishaw, James D’Arcy, Zhou Xun, Keith David, David Gyasi, Susan Sarandon oraz Hugh Grant) i zauważył, że pierwszy raz kręcił wówczas w Niemczech, gdzie otoczony był historią.

Pozostałe dwa filmy wymienione przez Hanksa filmy to Ich własna liga oraz Cast Away: Poza światem. Ten pierwszy aktor nazwał swoim ulubionym, ponieważ podczas jego tworzenia mógł przez całe lato grać w baseball. Z kolei podczas zdjęć do Cast Away miał wiele przygód, a ponadto towarzyszyła mu rodzina, dzięki czemu całość zdjęć miała w pewnym sensie charakter wakacji spędzonych na Fidżi.

Na Apple TV+ zadebiutował niedawno kolejny film z Hanksem – Finch.

Które trzy filmy z Hanksem znalazłyby się na waszej liście?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA