search
REKLAMA
News

HENRY CAVILL otrzymał ponad dwa razy większą gażę za drugi sezon WIEDŹMINA

Henry Cavill powróci jako Geralt 17 grudnia.

Łukasz Budnik

11 listopada 2021

REKLAMA

Zbliża się premiera drugiego sezonu serialu Wiedźmin, a odtwórcy roli Geralta – Henry’emu Cavillowi – poświęcono ostatnio tekst w “The Hollywood Reporter“. W jego ramach cytowano aktora mówiącego między innymi o tym, że chętnie wróciłby do roli Supermana, aby pogłębić tę postać. Wspomniano też oczywiście serial Netflixa.

Dowiedzieliśmy się, że Geralt w drugim sezonie ma być charakterem nieco bliższy temu, jak stworzył go Andrzej Sapkowski – nie tak małomówny, jak w sezonie pierwszym. Tym razem odcinki będą też miały prostszą narrację, bez skakania w czasie. W artykule THR wspomniano także gażę Cavilla. Według źródeł portalu, aktor wynegocjował sobie tym razem więcej niż milion dolarów za jeden odcinek. To ponad dwa razy więcej niż w sezonie pierwszym – wówczas Cavill miał otrzymywać 400 tysięcy dolarów za jeden odcinek (co dawało 3,2 miliona za cały sezon). Nowy sezon także ma liczyć 8 odcinków.

Kilka tygodni temu Netflix potwierdził, że powstanie także trzeci sezon serialu. Zapowiedziano przy tym kolejny film animowany i produkcję skierowaną do młodszych widzów.

Przypomnijmy, że w drugim sezonie Geralt, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie pod Sodden, zabierze Ciri w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna,  a więc do swojego domu w Kaer Morhen. W czasie gdy królowie, elfy, ludzie i demony całego kontynentu będą walczyć o dominację, Geralt stanie przed zadaniem uchronienia dziewczyny przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym: tkwiącą w niej tajemniczą mocą.

Premiera nowych odcinków została zaplanowana na 17 grudnia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA