search
REKLAMA
News

Tajemniczy opis TENET, filmu science fiction od CHRISTOPHERA NOLANA

Łukasz Budnik

23 maja 2020

tenet e1577539018877
REKLAMA

Nadchodzący film Christophera Nolana, to największy film, jaki stworzył reżyser – ekipa pracowała w kilku krajach, z ogromnymi scenografiami. Przekłada się to na budżet, który przekracza 200 milionów dolarów i jest tym samym większy niż ten Incepcji czy Interstellar. Wczoraj do sieci trafił nowy zwiastun filmu, który rozpalił wyobraźnię widzów i kazał się zastanowić, o czym dokładnie opowie widowisko.

Warner Bros. udostępniło także oficjalny opis filmu. Brzmi on następując:

John David Washington jest nowym Protagonistą w oryginalnym spektaklu science fiction “Tenet” Christophera Nolana. Wyposażony tylko w jedno słowo – Tenet – i walczący o przetrwanie całego świata, Protagonista podróżuje przez świat międzynarodowego szpiegostwa w misji, która rozwinie się w coś wykraczającego poza nas czas. Nie poprzez podróże. Inwersję. Międzynarodowa obsada “Tenet” to także takie nazwiska jak Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy,  Michael Caine i Kenneth Branagh.

Już wcześniej pojawiały się pogłoski, że Tenet może mieć coś wspólnego z podróżami w czasie. Z zagadkowego opisu (i trailera) wynika jednak, że Nolan postawił na koncept przyczynowości wstecznej, gdzie efekt poprzedza jego przyczynę w czasie, wobec czego późniejsze zdarzenie wpływa na wcześniejsze. Opis sugeruje też, że główny bohater może pozostać bezimienny.

Premiera jest na ten moment planowana na 17 lipca – Tenet jest jednym z niewielu filmów, które do tej pory nie zostały oficjalnie przesunięte. Przedstawiciele kin liczą na to, że – o ile data jednak nie ulegnie zmianie (w zwiastunie nie została uwzględniona) – po ich otwarciu produkcja Nolana przyciągnie widzów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA