search
REKLAMA
News

Kolejna ocenzurowana produkcja na DISNEY+. Powodem jest dekolt jednej z bohaterek

Łukasz Budnik

25 maja 2020

czarodzieje z waverly place
REKLAMA

W ciągu weekendu informowaliśmy was o kontrowersjach, jakie wywołało udostępnienie na Netfliksie ocenzurowanej wersji Powrotu do przyszłości 2. Z czasem okazało się, że pozbawioną jednego fragmentu wersję przekazało serwisowi studio Universal – producent serii zadbał już o to, by subskrybenci mogli cieszyć się pełnym filmem. Tymczasem na Twitterze ponownie zawrzało, gdy odkryto, że cenzura pojawiła się w jednym z seriali emitowanych na Disney+.

Chodzi o produkcję Czarodzieje z Waverly Place z Seleną Gomez, emitowaną pierwotnie w latach 2007-2012 na stacji Disney Channel. W jednym z odcinków drugiego sezonu postanowiono nałożyć cenzurę na dekolt bohaterki granej przez Marię Canals-Barrerę, rozmywając obraz w odpowiednim miejscu.

Użytkownicy Twittera w kolejnych dniach wyrazili głosy sprzeciwu, nazywając to posunięcie kompletnym szaleństwem i dziwiąc się, że z jednej strony Disney cenzuruje kobiecy dekolt, a z drugiej udostępnia w oryginalnej formie na przykład animowaną wersję Dumbo, w której odnaleźć można rasistowskie treści. Serial Disneya nie jest pierwszą produkcją, która trafiła na platformę w ocenzurowanej wersji – los ten spotkał także film Plusk, w której cyfrowo wydłużono włosy jednej z bohaterek, aby zakryć nimi widoczne części ciała.

AKTUALIZACJA:

Jak zauważył jeden z naszych czytelników, Disney nie postanowił cenzurować tej sceny dopiero przy okazji udostępnienia jej w swoim serwisie streamingowym – rozmazany dekolt można zauważyć także w materiale udostępnionym na YouTubie 10 lat temu. Na Disney+ pojawiła się zatem ocenzurowana scena, być może jednak nigdy nie była ona pokazana w inny sposób. 

Co sądzicie o tej sprawie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA