search
REKLAMA
News

TENET Christophera Nolana jest zbyt długi dla kin w Chinach

Łukasz Budnik

20 lipca 2020

REKLAMA

Tenet Christophera Nolana to film, która daje właścicielom kin nadzieję na przełom i przyciągnięcie widzów do kin. Jednocześnie wciąż pod znakiem zapytania stoi data premiery widowiska. Aktualnie data ustalona jest na 12 sierpnia, jednak wielce prawdopodobne, że ulegnie ona zmianie ze względu na fatalną sytuację epidemiologiczną w USA. Na horyzoncie pojawiły się też kolejne problemy.

Niedawno organizacja Korea Media Ratings Board zajmująca się klasyfikowaniem kinowych produkcji ujawniła, że Tenet potrwa 150 minut. Oznacza to, że może nie zostać dopuszczony do chińskich kin. Te mają otworzyć się już dziś, jednak chiński rząd zadecydował, że wyświetlane będą mogły być jedynie filmy trwające najwyżej dwie godziny. W związku z tym, że chiński rynek jest dla producentów bardzo dochodowy, a Tenet musi zarobić aż 800 milionów dolarów aby zacząć wychodzić na plus, studio Warner Bros. nie może sobie pozwolić na ominięcie kin w Chinach. Wątpliwe jest też, że Nolan pozwoli na skrócenie jego dzieła aż o pół godziny. Rozwiązaniem może okazać się kolejne wstrzymanie premiery.

AKTUALIZACJA. Dziś rzeczywiście po raz kolejny odwołano premierę – więcej tutaj.

Warner Bros. kilka tygodni temu udostępnił oficjalny opis filmu. Brzmi on następująco:

John David Washington jest nowym Protagonistą w oryginalnym spektaklu science fiction “Tenet” Christophera Nolana. Wyposażony tylko w jedno słowo – Tenet – i walczący o przetrwanie całego świata, Protagonista podróżuje przez świat międzynarodowego szpiegostwa w misji, która rozwinie się w coś wykraczającego poza nas czas. Nie poprzez podróże. Inwersję. Międzynarodowa obsada “Tenet” to także takie nazwiska jak Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy,  Michael Caine i Kenneth Branagh.

Planujecie wybrać się na Tenet do kina?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA