search
REKLAMA
News

Wiemy, kiedy otworzą się kina sieci CINEMA CITY. Podano repertuar

Łukasz Budnik

20 lipca 2020

REKLAMA

Po tym, jak Ministerstwo Kultury zniosło obostrzenia dotyczące kin i innych instytucji kultury, przedstawiciele sieci Cinema City ogłosili, że ich placówki zostaną uruchomione 3 lipca. Ostatecznie termin ten nie doszedł do realizacji. Dziś podano informację, że kina sieci zostaną otwarte pojutrze, 22 lipca.

Jednocześnie podano repertuar filmów, które będzie można oglądać na ekranach:

https://www.facebook.com/CinemaCityPoland/photos/a.188415812883/10158822989807884/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARBO5q_OeP_G0M3Y-0Szxqay_BdFl8TYnb437Xm0spElkgnwspT0TwyWZyLS7FAu3sd_GiaZg5XS_6jY6-JaBcS7svkWXvyUMbAAG6AtDyfJO49r705PrDBkYZJEtDwUxT07Yvnc2joe5Ue-CHGn2HVs3DGUtJYFLFeiAwJFXe0KiuhNCb-asA5_lcpBs1B8HOrYUxpObQeMPVZKX0h33RsL2P1C2hmVaqTQqYoz6kE74fACNPxJG6ZMx2PQt22QQ3idX-plvKydzgazbokl4IbnM4XoPM5cGycofG60nwRE4Pu1ICpnyWjfV_H53HLXixB6y28zBhpOTitLOuce&__tn__=-R

Przypomnijmy, jakie zasady Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego będą obowiązywać w placówkach:

W opublikowanych przez Ministerstwo wytycznych czytamy o obowiązku zakrywania ust i nosa przez widzów oraz udostępnienia przez kino widzom nie więcej niż połowy liczby miejsc na sali – rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Obowiązek ten nie dotyczy osób które są na sali z dzieckiem poniżej 13. roku życia lub osobą niepełnosprawną oraz osób wspólnie zamieszkujących. Ministerstwo zaleca, aby w każdym kinie powołany został koordynator do spraw zdrowotnych, a widzowie podawali swoje dane kontaktowe na wypadek stwierdzenia u któregoś z widzów zakażenia SARS-CoV-2. Dane zbierane są w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną.

Pracownicy kina będą mieli obowiązek noszenia maseczki (zasłonięcia ust i nosa) lub przyłbic oraz stosowania środków do dezynfekcji rąk, a w przypadku bezpośredniego kontaktu z klientem trzeba zastosować przegrodę mechaniczną (pleksiglas). Po kontakcie z widzami zaleca się mycie rąk i dezynfekcję. Ministerstwo informuje także o konieczności wietrzenia pomieszczeń i zaleca kupowanie biletów online. Istotną kwestią jest to, by w pracy pojawiały się jedynie zdrowe osoby. Pracownicy muszą częściej myć toalety i zapewnić widzom środki do dezynfekcji – mycie rąk będzie obowiązkowe dla uczestników seansów.

Tutaj przeczytacie pełne wytyczne.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA