search
REKLAMA
News

Taika Waititi zamierza poszerzyć uniwersum STAR WARS w swoim filmie. “Chcę stworzyć nowe postaci”

Waititi nie zamierza kurczowo trzymać się istniejących już produkcji ze świata Star Wars.

Łukasz Budnik

15 czerwca 2022

waititi star wars
REKLAMA

Jednym z zaplanowanych filmów ze świata Star Wars jest produkcja wyreżyserowana przez Taikę Waititiego. Choć na temat filmu jego w reżyserii nie ma jeszcze szczegółowych informacji, sam Waititi opowiedział ostatnio o tym, jakie jest jego podejście do uniwersum.

Zarejestruj się na Disney+

Watiti przyznał, że chciałby pójść ze swoim filmem w nieznane jeszcze rejony.

Myślę, że uniwersum “Star Wars” musi się rozszerzać. Nie będzie ze mnie pożytku, jeśli miałbym zrobić film, w którym będą mówić “O, super, to plany budowy Sokoła Millenium”, albo “Och, to babcia Chewbacci”. To wszystko jest świetne, ale ja chciałbym spróbować czegoś nowego, stworzyć nowe postaci i rozszerzyć ten świat, w innym wypadku to będzie bardzo mała opowieść.

taika waititi

 

Twórca ma już doświadczenie w temacie Gwiezdnych wojen – pracował przy pierwszym sezonie serialu The Mandalorian. Użyczał tam głos robotowi IG-11 i reżyserował jeden z odcinków. Swój film napisał wraz z Krysty Wilson-Cairns (1917). Dzieło Waititiego ma być pierwszą kinową odsłoną Gwiezdnych wojen od czasu Skywalker. Odrodzenia, które stanowiło zamknięcie Sagi Skywalkerów. W planach jest też film Patty Jenkins, który ma zadebiutować w 2027 roku.

Czekamy na dalsze informacje dotyczące filmu Waititiego. 

Produkcje ze świata Star Wars można oglądać na platformie Disney+.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA