search
REKLAMA
News

Świetnie oceniany horror “X” studia A24 trafi do polskich kin

“X” określane jest przez recenzentów jako “absolutny triumf”.

Łukasz Budnik

22 marca 2022

x film 5
REKLAMA

W zagranicznych kinach zadebiutował już X – nowy oryginalny horror studia A24, które wyprodukowało także m.in. Midsommar Lighthouse. Dziś M2 Films poinformowało, że produkcja zawita także do polskich kin, choć na ten moment nie znamy jeszcze daty premiery.

Przypomnijmy, że fabuła horroru opowiada o filmowcach, którzy w 1979 roku zjawiają się na terenie farmy w Teksasie, aby zrealizować tam film pornograficzny. Ich gospodarzami jest podejrzane starsze małżeństwo zaciekawione projektem grupy. Wraz z nadejściem zmroku rozpoczyna się przemoc. W filmie występują Brittany Snow, Jenna Ortega, Scott Mescudi i Mia Goth, zaś reżyserią zajął się Ti West, będący także scenarzystą.

Film jest świetnie oceniany przez krytyków: w serwisie Rotten Tomatoes zebrano na ten moment 137 recenzji, a 96% z nich jest pozytywnych – średnia ocen to 7,8/10. Krytycy piszą, że X przekracza oczekiwania i zmusza do myślenia, a Westowi bez problemu udaje się zbudować napięcie i wprowadzić grozę. Film ma zadowolić fanów slasherów i kina eksploatacji, a reżyserowi świetnie udało się uchwycić klimat takich produkcji, jak oryginalna Teksańska masakra piłą mechaniczną. Scenariusz Westa znakomicie realizuje obsada, która tworzy na ekranie wiarygodne postaci. Wszystkie dotychczasowe recenzje znajdziecie tutaj

West zdradził, że tuż po nakręceniu zrealizował także prequel filmu, w którym wystąpiła Mia Goth. Aktualnie trwa postprodukcja. Reżyser celuje także w kolejną część, aby dopełnić trylogię.

Czekamy na konkretne informacje dotyczące polskiej daty premiery. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA